FAS ve İMPARATORLUK KENTLERİ

02-08 Ekim 2022
THY ile Gidiş / Dönüş
Kazablanka x 1 / Tanca x 1 / Fes x 2 / Marakeş x 2
5* Otellerde yarım pansiyon konaklama ve öğle yemekleri
Tüm turlar fiyata dahildir
 
02 Ekim Pazar: Istanbul / Kazablanka     ( AY)
İstanbul / Kazablanka uçağımız TK 617, Istanbul Havalimanından saat 1215’de kalkacaktır. Bu nedenle,  turumuza İstanbul’dan katılacak misafirlerimizin, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY Kontuarında,   02 Ekim Pazar günü, en geç saat 0915’de hazır bulunması gerekmektedir. Bagajlarını verip biniş kartlarını alan yolcularımız pasaport kontrolüne giderek gümrüklü alana geçebilirler. İstanbul ve diğer kentlerden turumuza katılacak tüm yolcularımızla, 
TK 617 sefer sayılı uçağımızın biniş kapısında buluşacak ve hep birlikte Fas’a uçacağız. 
Yerel saatle, 1505’de, Kazablanka Mohamed V Havaalanı’na varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, aracımızla buluşarak Fas’ın ekonomik başkenti Kazablanka'da panoramik bir oryantasyon turu yapacağız. Göreceğimiz yerler arasında Birleşmiş Milletler Meydanı,   Mohammed V Meydanı, büyük alışveriş caddesi, şirin villalarıyla şık yerleşim bölgesi Anfa bulunuyor. 
Takiben, II. Hassan Ulu Camii'yı dışarıdan ziyaret. Pandemi başlangıcından bugüne cami içinde turist ziyareti yasaklanmıştır. 1993’de tamamlanan bu caminin minaresi 200 metre yükseklikte olup, tepesindeki lazer ışığı Mekke'nin yönünü göstermektedir. Caminin toplam 20.000 m2'lik alanında 20.000 kişi ibadet edebilmektedir. Oryantasyon turu sonrası, Hotel Kenzi Tower (5*) transfer , check-in, akşam yemeği ve geceleme. 
 tekne 2       
03 Ekim Pazartesi: Kazablanka / Rabat / Tanger (Tanca)     (K, ÖY, AY)
Kahvaltı sonrası, check-out ve Rabat'a hareket. Cherifian krallığının idari ve siyasi başkenti olan Rabat, 2. yüzyılda Bou Regreg vadisinin, Mechouar kordonunun kenarında kurulmuştur. Kraliyet Sarayı'nın dışı, 44 m'lik devasa Hassan Kulesinin bitmemiş kırmızı minaresi, II. Hasan'ın babası, Muhammed V ve II. Hasan’ın mezarlarının bulunduğu prestijli mozolenin gezilmesi sonrasında, Haliç ve Atlantik Okyanusu'na bakan Oudayas müstahkem bölgesindeki kalenin ziyareti. 
Rabat’ta öğle yemeği sonrası Tanca’ya gidiş ve Hotel Hilton Tanger’e (5*),   giriş, akşam yemeği ve geceleme.
    
04 Ekim Salı:  Tanca / Şafşavan (Chefchouen) / Fes     (K, ÖY, AY)
Kahvaltı sonrası check-out ve Tanca turu. Fas'ın en kuzeyindeki kent olan Tanca, ülkenin Akdeniz’den ana giriş kapısıdır. Avrupa'dan 14 kilometrelik Cebelitarık Boğazı ile ayrılır. Şehirde yerleşik çok sayıdaki yabancı nedeniyle "Yabancılar Kenti" adıyla da anılır. Bölgede, tarih boyunca Fenike,   Roma, Vandal, Arap, Portekiz, İspanyol, İngiliz ve Fransız kolonizasyonları hüküm sürmüştür. Tanca’da, hava şartlarının uygun olması halinde Algeciras ve Gilbraltar'ı görebiliriz. 
Kentte, küçük ve büyük çarşıyı, Kasbah ve Afrika kıtasının uç noktası Cape Spartel ziyaretleri sonrasında, Tanca’dan ayrılıp, tüm çatılarının kiremitle kaplı olduğu Rif bölgesinin en güzel kenti olan Rif'in incisi Şafşavan’a gideceğiz. Bu şehir, Rif dağları yamacında deniz seviyesinden 600 m yükseklikte yer almaktadır. Şafşavan ziyareti ve burada alınacak öğle yemeği sonrasında Fes’e hareket edeceğiz.   Akşam saatlerinde Fes’e varış ve 2 gece konaklayacağımız
Hotel Fez Palais Medina (5*) giriş, akşam yemeği ve geceleme.  
05 Ekim Çarşamba: Fes     (K, ÖY, AY)
Kahvaltı sonrası, 9400 adet sokağı, yüzlerce dükkandan oluşan kapalı çarşısı, restoranları, kafeleri ile eski şehir olan Fez-El-Bali ile Fes'i ziyaret edeceğiz. El sanatlarının sergilendiği dükkanlar, camiler, medreseler, kervansaraylar peş peşe göreceğimiz yerlerdendir.  
El Bou Inania Medresesi 1350-1357 yılları arasında Merinid Sultanı Bou Inan tarafından yaptırılmıştır. El-Nejjarine Meydanı ile buradaki çok keyifli bir kervansarayı gördükten sonra, Fes'in güzelliklerini ve otantik Fes'in ünlü tabakhaneleri (Quartier des Tanneurs) panoramik olarak görebilmek için bir terasta duracağız. 
Öğle yemeğini eski şehirde (Medina) aldıktan sonra, Fez-el-Jedid ve 13. yüzyılda inşa edilmiş şehrin anıtsal ve en dikkat çekici kapısı olan Bab Boujeloud'u ziyaret edeceğiz. Bab Boujeloud, 1913 yılında geleneksel tarzda restore edilmiş, bir tarafında Fes rengi olan mavi,  diğer tarafında İslam rengi olan yeşil seramik çinilerle süslenmiştir. Kraliyet Sarayı'nın dışı ve Mellah semtinin geçişi, sonrasında kaçırılmaması gereken çömlekçiler kompleksine doğru devam etmektedir. Yörede vereceğimiz serbest zaman sonrasında, otel dönüş, akşam yemeği ve geceleme Fes’de.  
06 Ekim Perşembe: Fes / Marakeş       (K, ÖY, AY)
Kahvaltı sonrası check-out , Rabat üzerinden Marakeş’e hareket. Yol üzerinde, Moulay İsmail’in kurduğu ve etrafı 55 km uzunluğunda surlarla çevrili bir kent olan Meknes’i aracımızla panoramik olarak dışından göreceğiz. Bilgi olarak bu tarihi kent, Kraliyet tarafından bakım ve onarım nedeniyle ziyarete kapatılmıştır. Bu uygulama Fas içinde zaman zaman yapılmaktadır. Sonrasında Rabat’ta vereceğimiz öğle yemeğini takiben, Marakeş’e gidiş. Toplam 2 gece konaklayacağımız
Hotel Marrakech Meridien N’Fis (5*) giriş,    akşam yemeği ve geceleme. 
      
07 Ekim Cuma: Marakeş        (K, ÖY, AY)  
Kahvaltı sonrası, Marakeş’i keşfedeceğiz. İlk durağımız, Majorelle Bahçesi olacak. Yaklaşık
1 hektarlık alanda 300 tür bitkiden oluşan bu botanik bahçesi, adını kurucusu Fransız ressam Jacques Majorelle'den almıştır (1886- 1962). 1980 yılında Yves Saint Laurent ve Pierre Bergé ortak bir vakıf kurarak Majorelle Botanik Bahçesinin yönetimini üstlenmişlerdir.  
Daha sonra Koutoubia Camii’ni ziyaret edeceğiz.   Camii, adını Arapça el yazmaları anlamına gelen Koutoub'dan (kitap) almaktadır. Arkasından, 19. yüzyılın sonunda on beş yıl boyunca sekiz hektar üzerine inşa edilen Le Palais El Bahia ziyareti sonrasında eski şehirde (Medina) öğle yemeği alacağız.  
Öğleden sonra, Jemaa El Fna meydanında saat 1800’e dek serbest zaman. Sonrasında, otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme. 
        
08 Ekim Cumartesi: Marakeş / Kazablanca Haavaalanı / İstanbul      (K, Lunch-Box) 
Kahvaltı ve check-out sonrası saat 1030’da Marakeş’ten Kazablanka Havalimanı'na transfer.  Öğle yemeği lunch-box olarak alınacaktır. Kazablanka / Istanbul TK 618 uçağımız saat 1645’de kalkacaktır. Türkiye saatiyle 2320’de Istanbul Havalimanına iniş, servislerimizin sona ermesi. 
Grup Lideri        :  Ali Hepşen    / Tur Rehberi     : Haluk Özgür 
Fiyat:
Iki kişilik odada kişi başı                 : 1900 €uro  
Tek kişilik oda farkı                         : 550 €uro
Tek kişilik (Single) oda sayısı sınırlı sayıdadır.  
Fiyata dahil olan hizmetler:
*Istanbul/Kazablanca/Istanbul, THY ile gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri. 
*Programda belirtilen 5 yıldızlı otellerde yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) konaklama.   
*Tüm öğle yemekleri .
*Tur programında belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri.
*Tur ve transferler sırasında klimalı araç.
*Yol boyunca ve Fas’da tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır).
*Seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)
Fiyata dahil olmayan hizmetler:
-Yemeklerde alınacak her türlü içecek
-Rehber ve şoför bahşişleri.
-70 yaş ve üzeri yolcular için seyahat sağlık sigortası sür prim farkı
-Yurtdışı çıkış harcı.
-Programda açıkça belirtilmeyen tüm hizmetler
Ödeme Planı: 1900 €, 4 taksit olarak aşağıdaki şekilde ödenebilir. 
07.06.2022          : 475 €uro                            07.08.2022          : 475 €uro
07.07.2022          : 475 €uro                           07.09.2022          : 475 €uro
Single/Tek kişi kalanlar için; 550 €uro tutarındaki fark ve bağlantı uçağı farkları son taksitle beraber alınacaktır.
Ödemeler:
*€uro olarak ve aşağıdaki banka hesap numaramıza yapılacaktır. 
*TL ödemek isteyenlerin ödeme gününde uygulanacak döviz kuru bilgisi için, mutlaka acentamızı araması gerekmektedir.    
*KK ile ödeme yapmak isteyenler için, mail-order düzenlenecek ve yukarıdaki tarihlerde, belirtilen tutardaki taksit miktarları, ödeme tarihindeki kur üzerinden TL olarak KK’dan tahsil edilecektir.
*Bilgi olarak, yolcularımıza yapılacak her türlü iade bedeli, acentamıza yapılan ödeme türü cinsinden (€uro veya TL olarak) yapılacaktır.   Bu konuda Yurtdışı Paket Tur Sözleşmemizde belirtilen hususlar geçerlidir.      
Türkiye İş Bankası – Kordon Şubesi / İzmir 
ALICI HESAP ADI              : ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.
€URO IBAN                        : TR41 0006 4000 0023 4200 2774 54
SWIFT                                   : ISBKTRIS
TL IBAN                                               : TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58
Bağlantı Uçuşları: Grubumuz, Istanbul geliş / Istanbul dönüş olarak planlandığından, Istanbul dışından turumuza katılacak yolcularımız için, Acentamızca bağlantı uçuşlarının sağlanması gerekmektedir. İzmir, Ankara ve diğer kentlerden turumuza katılacak ve bağlantılı bilet talep edecek yolcularımız için, gidiş/dönüş bağlantı uçuş saatleri ve fiyatlarıyla ilgili olarak daha sonra ayrıntılı bilgi verilecektir. 
Istanbul dışından gelecek yolcularımız, bağlantılı bilet yerine, bulundukları kentten Istanbul’a geliş ve dönüş için kendileri de münferiden elbette bilet alabilirler. Ancak bu çerçevede, geçmişte yaşanan tecrübelerden hareketle İstanbul dışından gelip, iç hat uçuşlarını kendileri temin eden yolcularımız için THY’nın, aşağıdaki kural ve uygulamalarını önemle hatırlatmak isterim: 
1)Bu durumda elinizde; Logo Travel tarafından kesilen IST geliş/IST dönüş bir dış hat bileti ile tarafınızca temin edilen bir iç hat bileti olmak üzere, 2 ayrı sınıftan, 2 ayrı PNR’a sahip 2 ayrı bilete sahip olursunuz. Bu durumda, her bir bilet için, kendi sınıfındaki kurallar geçerli olacaktır. Aynı durum, “ücretsiz bagaj hakkı” için de söz konusudur. Ancak, “ücretsiz bagaj hakkı” konusunda, aşağıda ayrı bir açıklama bulunmaktadır.           
2)Yine bu durumda; yolcunun bulunduğu kentten, Istanbul’a gelecek iç hat uçağının, bir şekilde rötar yapması halinde,  dış hat Istanbul/Kazablanka uçuşu kaçabilir. Bundan dolayı THY bir sorumluluk almaz ve dış hat uçuşunuz yanar. 
3)Aynı şekilde, Kazablanka’dan  İstanbul’a gelen dış hat uçuşunun rötar yapması halinde, İstanbul’dan yapılacak iç hat uçuşu kaçabilir. Bu durumda yine THY bir sorumluluk almaz ve bu kez de iç hat biletiniz yanar.
4)Gerek İstanbul, gerekse Kazablanka’daki  THY kontuarında, bavullarınızın, son destinasyona (yani IST dışında gideceğiniz kente) bağlanması hususu THY ilgililerinden rica edilebilir. THY’nın bunu kabul etmesi, yukarıda sıralanan hususları değiştirmez ve yolcuya bir avantaj sağlamaz.   
5)Logo Travel tarafından, bağlantılı olarak, örneğin,   Izmir/Istanbul/Kazablanka gidiş ve Kazablanka/Istanbul/Izmir dönüş tek bir PNR altında, tek bir bilet kesilmesi halinde, yukarıda sıralanan potansiyel problemler yaşanmaz, olabilecek rötar ve benzeri hallerden de THY sorumlu olur.   
Yukarıdaki bilgilendirmeler çerçevesinde, Acentamızdan bağlantı uçuşlarının talep edilmesi veya yolcu tarafından münferiden bir iç hat bileti alınması konusundaki takdir, karar ve sorumluluk konuklarımıza ait olacaktır.     
Ücretsiz Bagaj Hakkı: Yetişkin yolcu başına, 2 parça, her biri max 20 kg. olmak koşuluyla, toplam max 40 kg. şeklindedir. Sık sorulan bir soru olarak; tek parça 25 kg bir valiz için, 5 kg. fazla bagaj ücreti ödenir.  Ayrıca kişi başı 8 kg. kabin içi el bagajı hakkı vardır.  
Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizin, yazılı olarak ve pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının wapp ile 0532 416 5031 no’lu telefonuma gönderilerek yapılması gerekmektedir. 
Para ve kredi kartı kullanımı:  Para birimi Dirhem olup, bugün için, 1 USD=8,5 Dirhem, 
1 €uro=10 Dirhem’dir.   Alana indikten sonra bir miktar €uro veya USD bozdurmamız gerekecektir. Pek çok yerde kredi kartı geçerlidir. 
Güvenlik Kuralları: Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için, el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka THY web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.
Vize:   TC vatandaşları vizeden muaftır.  
Vergilerdeki Değişiklik: Bu tur programı, 17.05.2022 itibariyle bu uçuşa ilişkin,   THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı esas alınarak hazırlanmış olup, bu vergiler fiyatlarımıza dahil edilmiştir.  Ancak, söz konusu vergiler tutarı, bilet kesimi tarihinde değişiklik gösterebilir. Bilet kesimi aşamasında, vergiler toplamında meydana gelebilecek artış, fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.  17.05.2022 tarihinden itibaren, THY tarife ücretlerine, havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile; uçuşlarda meydana gelecek herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.
Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir. Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.   
Saygılarımızla,
ALİ HEPŞEN                                                                                                      
0532 416 5031                                                                                                 
ali@logotravel-turkey.com                                                       
LOGO TRAVEL - TÜRSAB A-3134    
ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti. Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı 35210 IZMIR / TURKEY
Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com www.logotravel-turkey.com
Vergi Dairesi No : Konak VD 642 004 5405 Ticaret Sicil No : 76257