27 Mart-01 Nisan 2020

SİCİLYA KÜLTÜR TURU 

Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinden:

Villa Romana del Casale,  Etna Dağı ve Ulusal Parkı,  Siracusa ve Pantalica Necropolisi, 

Arab-Norman Palermo-Monreale ve Cefalu Katedralleri,  Geç Barok Dönem Yerleşimleri- Caltagirone ve Catania

**Programımızdaki turlar fiyata dahildir,  opsiyonel / ekstra tur satışı yoktur**

 

27 Mart Cuma: İstanbul / Catania / Siracusa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY Kontuarında buluşma,  check-in ve bagaj işlemlerini takiben,  TK 1393 ile saat 0750’de Catania’ya uçuş.  Yerel saatle 0820’de Catania’ya varış.  Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben,  özel aracımıza binerek 68 km uzaklıkta bulunan Arşimet’in memleketi Siracusa’ya hareket ve yerel rehberimizle buluşma.  Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan ve iki bölümden oluşup,  her iki bölümü de Antik Yunan ve Roma medeniyetlerinden günümüze kalan Siracusa’yı  birlikte dolaşacağız.  Kentin bölümlerinden biri MÖ 13-7 yy tarihlenen 5000’e yakın mezarı içeren Pantalica Necropolis’i ve diğeri Eski Siracusa ve Ortigia’dır.  Tur bitiminde,   Centrale Hotel (4*) giriş ve serbest zaman ve geceleme.  

                                                                                                                     

28 Mart Cumartesi: Siracusa / Caltagirone / Villa Romana del Casale / Palermo     (K)

Kahvaltıyı takiben otelden ayrılış. İlk durağımız,  Unesco Dünya Mirası Listesinde, “Barok Yerleşimler” başlığı altında yer alan Caltagirone olacak.  Burada yerel rehberimizle buluşarak,  seramikleriyle tanınan bu küçük ve keyifli yerleşimi keşfedeceğiz.  Sonrasında,  yine Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan,  MS 4.yy ilk çeyreğinde yapılmış Roma dönemine ait ünlü bir villayı gezeceğiz.  Burada,   dünyanın en zengin,  en büyük ve en karmaşık Roma mozaiklerini ilgiyle izleyeceğiz.  Sonrasında,  adanın başkenti Palermo’ya hareket,  iki gece konaklayacağımız Garibaldi Hotel (4*) giriş,  serbest zaman ve geceleme.

29 Mart Pazar:  Palermo / Monreale / Palermo     (K)

Kahvaltıyı takiben yerel rehberimizle buluşarak,  Unesco Dünya Mirası Listesinde “Arab-Norman Palermo” başlığı altında yer alan ve 1174 yılına tarihlenen,   Sicilya’daki Normanların sanat anlayışının en önemli eserlerinden Monreale Katedralini gezeceğiz.  Sonrasında,  yine bir başka “Arab-Norman Palermo” eseri olan Royal Palace ve Palatina Chapel ziyaret edeceğiz.  Kent içinde yapacağımız keşif turundan sonra otele dönüş,  serbest zaman ve geceleme Garibaldi Hotel (4*). 

          

30 Mart Pazartesi:  Palermo / Cefalu / Catania      (K)

Kahvaltıyı takiben otelden ayrılış ve Cefalu’ya hareket.  Unesco Dünya Mirası Listesinde “Barok Yerleşimler” başlığı altında yer alan Cefalu,  adanın kuzeyinde,  Tiran denizi kıyısında turistik bir kasabadır. İlk Sicilya Kralı II. Ruggero tarafından temeli atılan katedrali,  2015 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine alınmıştır.  Cefalu’da buluşacağımız yerel rehberimizle bu keyifli yerleşimde bir keşif turu atacak ve Cefalu Katedralini göreceğiz.  Sonrasında Catania’ya hareket,  iki gece konaklayacağımız Plaza Hotel (4*) giriş,  serbest zaman ve geceleme.                         

31 Mart Salı:  Catania / Etna Dağı ve Ulusal Parkı / Taormina / Catania     (K)

Erken kahvaltıyı takiben,  Avrupa’nın aktif yanardağlarından biri olan Etna’ya doğru yola çıkacağız.    Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Etna Dağı ve Etna Ulusal Parkını keşfedecek ve 1900 metre yükseklikteki Silvestri Kraterini inceleyeceğiz.  Etna Programı için,  yanınıza kalın giysi,  eldiven ve berelerinizi almanızı önemle hatırlatırım.  Takiben,  Etna eteklerinin bereketli ve zengin ortamında  yetiştirilen bazı ürünlerin sergilenip satıldığı özel bir imalathane olan Oro d’Etna’da kısa bir alış veriş molamız olacaktır.  Sonrasında,  Sicilya’nın incisi olarak bilinen,  şirin,  çok keyifli ve her zaman canlı bir ortaçağ kasabası Taormina’yı keşfetmeniz için serbest zaman vereceğiz.  Akşamüstü Catania’ya dönüş,  otele giriş.  Akşam,  Unesco Dünya Mirası Listesinde “Barok Yerleşimler” başlığı altında yer alan Catania merkezini keşfetmek için serbest zamanımız olacaktır.  Geceleme,  Plaza Hotel (4*).    

 

01 Nisan Çarşamba: Catania / İstanbul     (K)  

Kahvaltıyı takiben,  otelden ayrılış ve Catania Havalimanına transfer,  TK 1394 ile saat 0910’da  İstanbul’a uçuş,  Türkiye saatiyle 1230’da İstanbul’a varış,  servislerin sona ermesi. 

Tur Lideri: Ali Hepşen

Fiyat:

İstanbul çıkışlı olmak kaydıyla iki kişilik odada kişi başı: 1098 €uro  

Tek kişilik oda farkı: 165 €uro

Ödeme: 1098 €uro,  6 taksit olarak aşağıdaki şekilde ödenecektir.

28.08.2019: 183 €                             30.12.2019: 183 €

30.10.2019: 183 €                             28.01.2020: 183 €

28.11.2019: 183 €                             27.02.2020: 183 €

Single - Tek kişi kalanlar için; 165 € tutarındaki fark,  son taksitle beraber ödenmelidir. Single sayısı sınırlıdır. İzmir veya Ankara’dan turumuza katılacakların bağlantı uçuş bedelleri de yine son taksitle birlikte ödenecektir.    

Banka Bilgisi:  Ödemeler,  €URO olarak belirtilen tarihlerde,  aşağıdaki banka hesap numaramıza yapılacaktır.  TL ödemek isteyen yolcularımızın,  ödeme yapacakları günün kurunu öğrenmek için mutlaka acentamızı aramaları gerekmektedir.     

İŞ BANKASI KORDON ŞUBESİ / İZMİR

ALICI HESAP ADI              :  ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

€URO IBAN                        :  TR41 0006 4000 0023 4200 2774 54

SWIFT                                  :  ISBKTRIS

TL IBAN                               :  TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

*İstanbul / Catania / İstanbul,  THY gidiş / dönüş,  ekonomi sınıfı uçak bileti bedeli ve bu uçuşa ait 150 USD tutarındaki havalimanı vergileri. 

*Belirtilen otellerde toplam 5 gece,  oda-kahvaltı konaklama.

*Tur ve transferler sırasında kullanılacak otobüs.

*Türkçe rehberlik.

*Yurt dışı zorunlu seyahat sigortası. Yasa gereği, 70-80 yaş aralığında olanlar %100 ve 80+ yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır.  85+ yaş sigorta yapılamıyor.   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

*Schengen Vizesi.  Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. 

*Programda belirtilen ören yeri ve müze girişleri.

*Kaldığımız otellerde,  check-out sırasında ödenmesi gereken şehir vergisi.

*Öğle ve akşam yemekleri,  şahsi harcamalar.

*Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler.

*Yurt Dışı Çıkış Harcı

İzmir’den gelecek yolcularımız için,  İstanbul gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:

TK2305 27MAR  ADBIST   0430 0540

TK2326 01APR  ISTADB   1500 1620

Bağlantı uçuşlarını isteyen yolcularımızdan,  kişi başı 65 USD fark alınacaktır. 

Ankara’dan gelecek yolcularımız için,  İstanbul gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:  

TK2107 27MAR  ESBIST  0430 0550

TK2158 01APR  ISTESB  1500 1620

Bağlantı uçuşlarını isteyen yolcularımızdan,  kişi başı 115 USD fark alınacaktır. 

İstanbul dışından gelip,  iç hat uçuşlarını kendileri temin eden yolcularımıza,  sonradan bir sorunla karşılaşmamaları için,  THY’nın aşağıdaki kural ve uygulamalarını hatırlatmak istiyoruz: 

1)Bu durumda;  biri dış hat,  diğeri iç hat olmak üzere,  2 ayrı sınıftan,  2 ayrı PNR’a sahip 2 ayrı bilete sahip olunmaktadır ve bu durumda her bir bilet için,  kendi sınıfındaki kurallar geçerlidir.     

2)Bu durumda;  bulunduğunuz kentten,  Istanbul’a gelecek iç hat uçağının,  bir şekilde rötar yapması halinde,  dış hat Istanbul/Bari uçuşu kaçabilir ve bundan dolayı THY hiç bir sorumluluk almaz,  dış hat uçuşunuz da yanar. 

3)Aynı şekilde,  Bari’den İstanbul’a gelen dış hat uçuşunun rötar yapması halinde,  İstanbul’dan yapacağınız iç hat uçuşu kaçabilir.  Bu durumda THY bir sorumluluk almaz ve iç hat bileti yanar.

4)Gerek İstanbul’a iç hat ile geleceğiniz kentteki,  gerekse Bari’deki THY kontuarında,  bavullarınızın,  son destinasyona bağlanması hususu THY ilgililerinden rica edilebilir.  THY’nın bu işlemi yapması,  yukarıda sıralanan hususları değiştirmez ve yolcuya herhangi bir bir avantaj sağlamaz. 

Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizin geçerlilik kazanması için;  iletişim bilgilerinizle birlikte,  pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının whatsapp’dan gönderilmesi ve ilk taksit ödemesinin yapılması gerekmektedir. 

Vergilerdeki Değişiklik: 02.11.2019 itibariyle bu uçuşa ilişkin THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı,  İstanbul gidiş/dönüş olarak 150 USD olup,  bu tutar fiyatlarımızın içindedir.  Ancak,  söz konusu vergi tutarı,  uçuştan yaklaşık 7 gün önce gerçekleştirilecek grup bilet kesimi işlemleri sürecinde değişiklik gösterebilir.  Biletin kesilmesi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.

Önemli Not: Tur programı ve ücretler,  02.11.2019 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Sicilya ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.   Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.  Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.    

Saygılarımızla,

Ali Hepşen                                                                       Leyla Cingöz

0532 416 5031    ali@logotravel-turkey.com         0533 611 0899   leyla@logotravel-turkey.com

LOGO TRAVEL Seyahat Acentası

TÜRSAB Belge No: A-3134 

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No : Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257