27 Mart-01 Nisan 2020

SİCİLYA KÜLTÜR TURU 

 7-12 Mayıs 2020

Palermo x 2,  Catania x 3

UNESCO Dünya Kültür Mirasından

Palermo (Monreale),  Roman Villa of Casale,  Caltagirone

  Catania, Siracusa,  Etna Dağı- Etna Parkı,  Noto

 

7 Mayıs Perşembe: İstanbul / Catania /  Palermo

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali 3. Kapısından girerek THY Kontuarında 15:30’da buluşma,  check-in ve bagaj işlemlerini takiben,  TK 1395 ile saat 17:20’de Catania’ya uçuş.  Yerel saatle 18:45’de Catania’ya varış.  Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben rehberimizle birlikte adanın doğusundaki havalimanından ayrılıyor ve Palermo’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası otelimize giriş yapıyoruz, serbest zaman ve geceleme otelimiz Hotel San Paolo Palace Palermo www.sanpaolopalace.it 

8 Mayıs Cuma:  Palermo / Monreale / Erice / Trapani  / Palermo  (K)

Kahvaltıyı takiben,  Sicilya’nın yönetim merkezi olan Palermo’yu rehberimizle dolaşmaya başlıyoruz. Kentin eski yerleşimiyle başlıyor, Palatina Chapel ve Katedrali geziyoruz.  Takiben aracımıza binerek,  Quattro Canti, Piazza Pretoria, Massimo ve Politeama Tiyatrolarını göreceğiz. Daha sonra Bizans mozaikleriyle ünlü Monreale’ye hareket edeceğiz.  Palermo ilinde, Norman Krallığı döneminden başlayan ve daha sonra Batı, Islam ve Bizans toplumlarının sosyo kültürel yapılarının birleşimi olan 9 eser (7’si Palermo’da; Cefalu Katedrali, Monreale Katedrali) UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. Monreale sonrası  surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’ye gidiyoruz. Daha sonra, Trapani’ye devam ediyoruz. Liman şehri Trapani, tuz rezervleri ile ilginç görseller sunuyor bizlere yaklaşırken.Trapani Avrupa şehirlerini andiran dokusu, deniz kıyısındaki küçük tekneleri, katedrali, neşeli insan yüzleri, az katlı şirin evleriyle keyif veren, adanın batısında önemli bir kenttir. Turumuz sonrası Palermo’ya otelimize dönüyoruz. Serbest zaman. 

9 Mayıs Cumartesi: Palermo / Piazza Armerina / Caltagirone / Catania     (K)

Kahvaltıyı takiben Palermo’dan ayrılıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Piazza Armerina olacaktır.  Burada,  mozaikleriyle ünlü ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Roman Villa of Casale’yi göreceğiz. 4.yüzyılın ilk çeyreğinde inşaa edilmiş olan bu villada dünyadaki en zengin, en büyük ve en kompleks Roma mozaikleri yer almaktadır. Daha sonra seramiklerini hayranlıkla izleyeceğimiz küçük ama şirin yerleşim Caltagirone’u ziyaret edeceğiz. Daha sonra Catania’ya devam edecek ve konaklayacağımız Katane Palace Hotel’e giriş yapacağız. www.katanepalace.it. Serbest zaman. 

10 Mayıs Pazar:  Catania / Etna / Taormina / Catania    (K)

Kahvaltı sonrası, Avrupa’nın aktif yanardağlarından Etna’ya giderek,  Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Etna Parkı’nı gezecek,  1900 metre yükseklikteki Silvestri Kraterini göreceğiz.  Turumuzun öğleden sonraki bölümünde,  Sicilya’nın incisi olarak bilinen,  doğudaki Messina iline bağlı, şirin ve canlı bir ortaçağ kasabası Taormina’yı gezeceğiz.  Dünyaca tanınan Taormina çiçekli dar sokakları, şirin butikleri, kafeleri ve restoranlarıyla görenleri cezbetmenin yanısıra adanın 2.büyük klasik tiyatrosu olan Yunan-Roma Tiyatrosuyla da ünlüdür. Tiyatronun balkonundan eşsiz manzarayı seyredeceğiz. Daha sonra Catania’a ve otelimize döneceğiz ve serbest zaman.

11 Mayıs Pazartesi: Catania / Noto /Siracusa  /Catania     (K)

Kahvaltımız sonrası,   Sicilya'nın güneydoğusunda yer alan ve adanın üçte birini kapsayan tarihi ve coğrafi bir bölge olan Val di Noto’ya hareket ediyoruz..2002 yılında Val di Noto kasabaları Barok sanatın Avrupa'da doruk noktasına gelişini temsil ettiğ için UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir..Bu kasabalardan Noto’yu ziyaret ediyoruz. Noto, 1693 yılında büyük bir depremle tamamen yerle bir olduktan sonra 18 yy.da yeniden ayağa kaldırılmıştır. Noto’da Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve kasaba meydanındaki yapıları görüyoruz. Daha sonra Sicilya adasının en ilginç arkeolojik alanlarından biri ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Siracusa’yi gezeceğiz.  Siracusa Arkeolojik Parkı’nda yapacağımız turda,  Roma Anfitiyatrosu,  Yunan Tiyatrosu,  Dionysus’un Kulağı ve Cordari Mağarası ile şehrin Ortigia adacığındaki göz kamaştırıcı katedralini göreceğiz.  Daha sonra Catania’ya geçeceğiz ve serbest zaman. 

12 Mayıs Salı: Savoca / Catania / İstanbul     (K)  

Kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılıyor ve son gün turumuza Savoca ile başlıyoruz. İyonya sahiline bakan tepe sırtlarında kurulmuş bu güzel köy Baba filminin çekildiği yer olması nedeniyle bizlere yabancı gelmeyecek. Bar Vitelli ve San Nicolo kilisesini göreceğiz. Daha sonra rehberimizle Catania şehir turumuz başlıyor. M.Ö.8. yüzyıldan kalma bu şehir, İtalya’nın 10., Sicilya’nın 2. büyük şehri olup, Yunan, Roma, Arap, Norman, Bizans, Aragon krallıkları kültürlerinin izlerini taşımaktadır. Catania 14.yüzyılda İtalya’nın sanat, kültür ve siyasi gelişmeleri açısından önemli bir şehri olmuş ve 1434 te Sicilya’nın ilk üniversitesi burada açılmıştır. Sicilya’nın Atina’sı diye de adlandırılır. Günümüzde ekonomik, turistik ve eğitim açısından adanın önemli merkezidir. Catania şehir turu sonrası serbest zaman ve Catania Havalimanına transfer. TK 1396 ile saat 19:45’te İstanbul’a uçuş,  yerel saatle 22:55’te İstanbul Havalimanına varış. 

 

Fiyat :

Min.20 kişilik grup için, İstanbul çıkışlı olmak kaydıyla

İki kişilik odada kişi başı:  1225 Euro

Tek kişilik oda farkı: 140 Euro 

Ödeme Plan :

1.taksit 9 Aralık 2019         : 250 Euro

2.taksit 13 Ocak 2020         : 250 Euro

3.taksit 10 Şubat 2020       : 250 Euro

4.taksit 9 Mart 2020           : 250 Euro

5.taksit 6 Nisan 2020          : 225 Euro

Single - Tek kişi kalanlar için; 140 € tutarındaki fark,  son taksitle beraber ödenmelidir. Single oda sayısı sınırlıdır. 

İstanbul dışındaki şehirlerden turumuza katılacak yolcularımızın bağlantı uçuş bedelleri de son taksitle birlikte ödenecektir. 

Banka Bilgisi:  Ödemeler,  €URO olarak belirtilen tarihlerde,  aşağıdaki banka hesap numaramıza yapılacaktır.  TL ödemek isteyen yolcularımızın,  ödeme yapacakları günün kurunu öğrenmek için mutlaka acentamızı aramaları gerekmektedir.    

İŞ BANKASI KORDON ŞUBESİ / İZMİR

ALICI HESAP ADI                 :  ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

€URO IBAN                           :  TR41 0006 4000 0023 4200 2774 54

SWIFT                                    :  ISBKTRIS

TL IBAN                                 :  TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

*İstanbul / Catania / İstanbul,  THY gidiş / dönüş,  ekonomi sınıfı uçak bileti bedeli ve bu uçuşa ait 150 USD tutarındaki havalimanı vergileri. 

*Belirtilen otellerde standart odalarda toplam 5 gece,  oda-kahvaltı konaklama. (Palermo’daki San Paolo Otelde superior odada konaklamak isteyenler 50 Euro 2 gece için 50 Euro fark ödeyecektir.Rezervasyon esnasında belirtilmesi gerekmektedir.Otelin müsaitliğine göre konfirme edlilir)

*Palermo’da Palatine Chapel ve Katedaral’e giriş ve mecburi  kulaklık ücretleri,Monrele’de Katedral ‘e giriş ücreti,Villa Romana del Casale’e giriş ve mecburi kulaklık ücretleri,Taormina’da Yunan Tiyatrosu giriş ücreti, Siracusa’da Arkeolojik Park’a giriş ücreti

*Şehir vergileri

*Tur ve transferler sırasında kullanılacak otobüs.

*İngilizce ve Türkçe rehberlik.

*Yurt dışı zorunlu seyahat sigortası. Yasa gereği, 70-80 yaş aralığında olanlar %100 ve 80+ yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır.  85+ yaş sigorta yapılamıyor.   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

*Schengen Vizesi.  Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.

*Supe

*Yukarıda fiyata dahil ören yeri ve müze girişleri dışında olabilecek giriş ücretleri

*Öğle ve akşam yemekleri,  şahsi harcamalar.

*Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler.

*Yurt Dışı Çıkış Harcı

-

İzmir’den gelecek yolcularımız için,  İstanbul gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:

TK2321Y 07MAY 4 ADBIST*SS1  1315  1430   

TK2354Y 13MAY 3 ISTADB*SS1  0135  0255

Bağlantı uçuşlarını isteyen yolcularımızdan,  kişi başı 85 USD fark alınacaktır. 

 

Ankara’dan gelecek yolcularımız için,  İstanbul gidiş/dönüş bağlantı uçuşları: 

TK2143Y 07MAY 4 ESBIST*SS1  1315  1435   

TK2192Y 13MAY 3 ISTESB*SS1  0220  0335

Bağlantı uçuşlarını isteyen yolcularımızdan,  kişi başı 85 USD fark alınacaktır. 

 

İstanbul dışından gelip,  iç hat uçuşlarını kendileri temin eden yolcularımıza,  sonradan bir sorunla karşılaşmamaları için,  THY’nın aşağıdaki kural ve uygulamalarını hatırlatmak istiyoruz: 

1)Bu durumda;  biri dış hat,  diğeri iç hat olmak üzere,  2 ayrı sınıftan,  2 ayrı PNR’a sahip 2 ayrı bilete sahip olunmaktadır ve bu durumda her bir bilet için,  kendi sınıfındaki kurallar geçerlidir.    

2)Bu durumda;  bulunduğunuz kentten,  Istanbul’a gelecek iç hat uçağının,  bir şekilde rötar yapması halinde,  dış hat Istanbul/Catania uçuşu kaçabilir ve bundan dolayı THY hiç bir sorumluluk almaz,  dış hat uçuşunuz da yanar.  

3)Aynı şekilde,  Catania’dan İstanbul’a gelen dış hat uçuşunun rötar yapması halinde,  İstanbul’dan yapacağınız iç hat uçuşu kaçabilir.  Bu durumda THY bir sorumluluk almaz ve iç hat bileti yanar. 

4)Gerek İstanbul’a iç hat ile geleceğiniz kentteki,  gerekse Catania’dakii THY kontuarında,  bavullarınızın,  son destinasyona bağlanması hususu THY ilgililerinden rica edilebilir.  THY’nın bu işlemi yapması,  yukarıda sıralanan hususları değiştirmez ve yolcuya herhangi bir avantaj sağlamaz.  

Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizin geçerlilik kazanması için;  iletişim bilgilerinizle birlikte,  pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının whatsapp’dan gönderilmesi ve ilk taksit ödemesinin yapılması gerekmektedir.  

Vergilerdeki Değişiklik: 22.11.2019 itibariyle bu uçuşa ilişkin THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı,  İstanbul gidiş/dönüş olarak 150 USD olup,  bu tutar fiyatlarımızın içindedir.  Ancak,  söz konusu vergi tutarı,  uçuştan yaklaşık 7 gün önce gerçekleştirilecek grup bilet kesimi işlemleri sürecinde değişiklik gösterebilir.  Biletin kesilmesi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir. 

Önemli Not: Tur programı ve ücretler,  22.11.2019 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Sicilya ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.   Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.  Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.     

Saygılarımızla,

 

LEYLA CİNGÖZ                                                            ALİ HEPŞEN

0533 611 0899                                                            0 532 416 5031

leyla@logotravel-turkey.com                                 ali@logotravel-turkey.com

 

LOGO TRAVEL

TÜRSAB : A-3134 

 

 

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No : Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257