01-05 KASIM 2019

MALTA  TURU

UNESCO DÜNYA MİRASLARI LİSTESİNDEN

VALETTA, HAGAR QIM, MNJANDRA

 

01 Kasım Cuma: İstanbul – Valetta         (ÖY, AY)

İstanbul Havalimanında buluşma ve TK 1339 ile saat 08:05 de Valetta’ya uçuş.  Yerel saatle 08:35’te Valetta’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben,  özel aracımızla panaromik tur sonrası,  4 gece konaklayacağımız Hotel Preluna’ya  giriş yapıyoruz.  Kısa bir dinlenme sonrası  rehberimizle buluşuyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindeki  Malta’nın başkenti  ve şövalyeler şehri  Valetta’nın  merkezine gidiyoruz.  Yukarı Barakka (Upper Barakka) Bahçelerinde dolaşıyor ve Aşağı Barakka (Lower Barakka) bahçelerinden liman ve karşıdaki “Üç Şehir” manzaralarını fotoğraflıyoruz.  Takiben Malta şövalyeleri tarafından yaptırılan Barok sanat ve mimarisinin mücevheri olan,  aynı zamanda  soyluluğu, ihtişamı, zenginliği ve Caravaggio eserlerini barındırmasıyla ünlü St.John’s Co-Cathedral’ini ziyaret ediyoruz.  Öğle yemeğinden sonra, Valetta sokaklarındaki serbest zaman ve otele dönüş.  Akşam yemeği  için Ta Marija Restorana hareket.   Yemek sonrası otele dönüş,  geceleme Hotel Preluna.

 

 

02 Kasım Cumartesi:  Valetta , 3 Şehir   (K, ÖY)

Kahvaltıyı takiben,  Valetta şehir merkezinde 1580 yılında yapılmış, soylu bir tahıl tüccarına ait 16.yüzyıl sarayı olan Casa Rocca Picola’yı geziyoruz.  Valetta’nın 1566 yılında ilk kilisesi olarak inşaa edilen Our Lady of Victory Kilisesi,  St.Catherine Kilisesi,  Başbakanlık Binası,  Borsa Binası, Milli Kütüphane, Kraliçe Victoria Heykeli gezerken göreceğimiz bazı  önemli yapılar.  Cumbalı evler ise Malta’da bol bol fotoğraflamak isteyeceğimiz tipik binalar olacak.  Daha sonra, Büyük Limandan özel motorumuzla (Dghaisa) karşı kıyıya yani 3 Şehirlere (Birgu, Senglea,  Bormla) geçiyoruz.  Denizcilik Müzesinde,  bizler için özel hazırlanan Korsan Menüsünden oluşan öğle yemeğimizi alacağiz.  Takiben,  Fort St.Angelo -Aziz Angelo Kalesini gezecek ve tarihteki kuşatmaların üzerinden geçeceğiz.  Otele dönüş ve serbest zaman.  Geceleme Hotel Preluna.

 

 

03 Kasım Pazar: Hagar Qim,  Mnjandra,  Mdina                               (K, AY)

Kahvaltı sonrası,  dünyanın en eski tapınaklarından, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yeralan prehistorik döneme ait (MÖ. 3600-3200) Hagar Qim ve Mnajdra megalitik eserleri ziyaret edeceğiz. Göbeklitepe’ye dek,  dünyanın en eski tapınakları ünvanını taşıyan bu eserleri gördükten sonra, Malta’nın antik çağlardan ortaçağa kadar başkentliğini yapmış, Game of Thrones dizisinin önemli setlerinden biri olan Mdina şehrini ziyaret edeceğiz.  Surlarla çevrili sessiz şehir Mdina’nın dar sokaklarında dolaşarak şehri tanıyacak ve St.Paul Katedralini ziyaret edeceğiz. Kubbesiyle ve içinde yeralan objeleriyle ünlü katedralin,  MS 60 yılında, St.Paul’ün gemisinin batması sonucu karaya çıktığında Malta adasını yöneten Romalı Vali Publius ile karşılaştığı yerde inşaa edildiği bilinir.  Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında Mdina turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz. Akşam yemeği için Malta’nın eğlence merkezi olarak bilinen St.Julians’a gideceğiz.  Akşam yemeğini,  deniz ürünleriyle ünlü Aqua Terre Restoranda alacağız.  Otelimize dönüş.  Geceleme Preluna Hotel.

 

 

04 Kasım Pazartesi:  Gozo   (K)

Kahvaltı sonrası  rehberimiz eşliğinde, yaklaşık bir saatlik yolculukla adanın Cirkewwa limanına varıyor ve Malta’nın ikinci büyük adası olan Gozo’ya hareket ediyoruz.  Keyifli bir yolculukla Mgarr limanına varıyoruz.  Aracımıza binerek daha sakin olan bu adayı keşfe başlıyoruz.  Malta adasına göre daha yeşil olan bu ada tarım ürünleri ve balığıyla ünlüdür. Citadel - şehir kalesini gezdikten sonra,  Xlendi koyu ve Xwejni Tuz Tarlalarını göreceğiz.  Son durağımız,  UNESCO Dünya Mirasları listesinde olan dünyanın en eski tapınaklarından biri sayılan megalitik Ggantija Tapınağı olacak.  Bu ziyaretimizle Gozo adası turumuzu tamamlayarak limana dönecek ve Malta adasına feribotla geçeceğiz.  Otelimize varış ve serbest zaman.  Geceleme Preluna Hotel.

05 Kasım Salı:   (K) 

Kahvaltı sonrası check-out işlemleri ve otelden ayrılış.  İlk durağımız,  Temel Reis filmi çekimleri için hazırlanmış Popeye Village.  Film çekimleri sonrası Malta halkı bu masal köyüne sahip çıkmış ve burası eğlence merkezi olarak kullanılmaya başlanmıştır.  Sonrasında,  şirin balıkçı kasabası Marsaxlokk’a  giderek,   bu kasabanın maskotu olan,  Luzzu olarak adlandırılan rengarenk balıkçı teknelerini göreceğiz.  Her biri diğerinden farklı bu tekneleri  fotoğraflayarak sahil boyunu keşfedeceğiz.  Minik restoran ve kafelerin bulunduğu Marsaxlokk’ta,  kasabalıların hediyelik eşya pazarı da,  ziyaretçilerin bir başka ilgi odağıdır. Serbest öğle yemeği sonrası  kasabadan ayrılarak Başkanlık Sarayı bahçelerini gezmeye gideceğiz.  Dünyanın her köşesinden çeşitli bitkilerin yer aldığı bahçelerde  300 yaşına ulaşmış ağaçlar bulunmaktadır.  Çeşitli yürüyüş yollarında karşımıza çıkacak havuzlar,  üstünde ördekler barındıran mini göletler ve çiçek açan ağaçları keyifle fotoğraflayacağız.  Daha sonra havaalanına gidecek ve saat 20:10 daki TK 1372 sefer sayılı uçağımızla İstanbul’a döneceğiz.  Saat farkı nedeniyle İstanbul’a varışımız,  gece yarısından sonra yani 06 Kasım 0030’da olacaktır. 

 

 

Fiyat:

İki kişilik odada kişi başı                : 1080 Euro

Tek kişi - Single                                                : 1190 Euro (Sınırlı sayıda tek kişilik oda mevcuttur)

Fiyatlarımız 20 ödeme yapan müşteriye göre hazırlanmıştır. Kişi sayısının 20 kişiden az olması halinde fiyatlar revize edilecektir. 

Fiyatlara dahil olan hizmetler:

*THY ile İstanbul/Valetta/İstanbul,  ekonomi sınıfı uçak bileti

*Valetta’da,  4* Preluna Hotel ‘deki  deniz manzaralı odalarda,  4 gece oda-kahvaltı konaklama

*Programda belirtilen günlerde,  2 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği

*Programda belirtilen tur ve transferler ve aşağıda belirtilen ören yeri girişleri:

St. John Co Cathedral,  Hagar Qim ve Mnajdra Tapınakları,  Paul’s Cathedral,  Citadel (Gozo),  Ggantija Tapınağı,  Popeye Village

*Havalimanı ve şehir vergileri

*Otele giriş ve çıkış sırasındaki bavul taşıma ücretleri

*Tur boyunca Rehberlik   

*Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sigortası. Yasa gereği, 70-80 yaş aralığında olanlar %100 ve  80+ yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır. 85+ yaş sigorta yapılamıyor. 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler:

*Schengen Vizesi

*Programda belirtilen yemeklerde alınacak içecekler ve restoran bahşişleri

*Programda belirtilmeyen yemekler  

*Tüm şahsi harcama ve ekstralar

*Programda belirtilmemekle beraber ekstradan talep edilebilecek turlar

*Yurtdışı çıkış harcı

*Rehber ve şoför bahşişleri

 

Ödemeler: İki kişilik odada kişi başı ücret olan 1030 Euro,  4 taksit olarak aşağıdaki şekilde alınacaktır.

15 Temmuz 2019             : 280 Euro

15 Ağustos 2019               : 280 Euro

15 Eylül 2019                      : 280 Euro

15 Ekim 2019                     : 240 Euro

Tek kişi – Single kalanlar,  aradaki farkı son taksitle beraber ödeyeceklerdir.    

Banka Bilgileri:

İŞ BANKASI KORDON ŞUBESİ - İZMİR

ALICI HESAP ADI              :  ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

€URO IBAN                        :  TR41 0006 4000 0023 4200 2774 54

SWIFT                                  :  ISBKTRIS

TL IBAN                               :  TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

TL ödeme yapmak isteyenlerin,   ödeme yapacakları gün ofisimizi arayarak ödemeleri gereken TL tutarı  öğrenmeleri gerekmektedir. 

İzmir’den gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:

Gidiş: İzmir/İstanbul TK2305 01NOV ADBIST 0430 0540

Dönüş: İstanbul/İzmir:  TK2310 06NOV ISTADB 0700 0820

İzmir bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan,  kişi başı 75 Euro fark alınacaktır.   

Not: Bu fiyatlar,  THY’da müsaitlik olduğu takdirde geçerlidir. 

Ankara’dan gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları: 

Gidiş: Ankara/İstanbul TK2107 01NOV ESBIST 0430 0550

Dönüş: İstanbul/Ankara TK2192 06NOV ISTESB 0200 0320

Ankara bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan,  kişi başı 125 Euro fark alınacaktır.  

Not: Bu fiyatlar,  THY’da müsaitlik olduğu takdirde geçerlidir.  İstanbul dışından gelip,  iç hat uçuşlarını kendileri temin eden yolcularımıza,  sonradan bir sorunla karşılaşmamaları için,  THY’nın aşağıdaki kural ve uygulamalarını hatırlatmak istiyoruz: 

1)Bu durumda;  biri dış hat,  diğeri iç hat olmak üzere,  2 ayrı sınıftan,  2 ayrı PNR’a sahip 2 ayrı bilete sahip olunmaktadır ve bu durumda her bir bilet için,  kendi sınıfındaki kurallar geçerlidir.     

2)Bu durumda;  bulunduğunuz kentten,  Istanbul’a gelecek iç hat uçağının,  bir şekilde rötar yapması halinde,  dış hat Istanbul/Valetta uçuşu kaçabilir ve bundan dolayı THY hiç bir sorumluluk almaz,  dış hat uçuşunuz da yanar. 

3)Aynı şekilde,  Valetta’dan İstanbul’a gelen dış hat uçuşunun rötar yapması halinde,  İstanbul’dan yapacağınız iç hat uçuşu kaçabilir.  Bu durumda THY bir sorumluluk almaz ve iç hat bileti yanar.

4)Gerek İstanbul’a iç hat ile geleceğiniz kentteki,  gerekse Valetta’daki THY kontuarında,  bavullarınızın,  son destinasyona bağlanması hususu THY ilgililerinden rica edilebilir.  THY’nın bu işlemi yapması,  yukarıda sıralanan hususları değiştirmez ve yolcuya herhangi bir avantaj sağlamaz. 

 

Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizin geçerlilik kazanması için;  iletişim bilgilerinizle birlikte,  pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının whatsapp’dan gönderilmesi ve ilk taksit ödemesinin yapılması gerekmektedir. 

Bagaj Hakkı: THY dış hat uçuşu için,  ücretsiz bagaj hakkı,   kişi başı 1 parça olup,  max. 20 kg.dır.  Ayrıca, 8 kg el çantası hakkı bulunmaktadır. 

Güvenlik Kuralları: Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için,  el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka THY web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.

Önemli Not: Tur programı ve ücretler,  28.06.2019 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre €uro olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Malta ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.  Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.  Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.  

 

Rezervasyonlarınızı bekleriz.

 

Saygılarımızla,

 

Leyla Cingöz 0 533 6110899                          Ali Hepşen 0 532 41650 31

leyla@logotravel-turkey.com                        ali@logotravel-turkey.com

 

LOGO TRAVEL  

TÜRSAB A-3134

 

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No: Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257