21-26 Mayıs 2019

ENDÜLÜS

Malaga-Granada-Cordoba-Sevilla-Ronda

THY ile Gidiş-Dönüş

Unesco Dünya Mirasındaki 6 Yer

El Hamra Sarayı,  Generalife Bahçeleri,  Albaicin,  Cordoba Tarihi Merkezi,  Sevilla Katedrali,  Alcazar Sarayı

=Programımızda yer alan turlar fiyatımıza dahildir=

 

21 Mayıs 2019 Salı: İSTANBUL > MALAGA – GRANADA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali,  THY Bankosuna,  en geç 06:00’da gelerek,  saat 08:30’da kalkacak TK1305 İstanbul/Malaga uçuşumuz için check-in ve boarding işlemlerinin yapılması.  Pasaport kontrolü sonrasında gümrüklü alana geçiş ve Ankara ve İzmir’den katılacak konuklarımızla,  uçak biniş kapısında buluşma.  İspanya saati ile 12:10’da Malaga Havalimanında,  İspanya ve Portekiz kültür ve keşif turlarının uzman rehberi Nail Özkaplan tarafından karşılama,  aracımıza biniş ve hareket.  İspanya’nın güneyinde 150 km uzunluğunda Akdeniz kıyısında yer alan Costa del Sol (Güneş Sahili) bölgesinin başkenti Malaga, Andaluzia-Endülüs’ün göz bebeğidir. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga’nın merkezinde keşif turundan sonra aracımız ile Granada’ya hareket (125km).  Varışta otele transfer ve odalara yerleşme,  serbest zaman ve geceleme. 

 

 

22 Mayıs 2019 Çarşamba: GRANADA  (K)

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Granada ziyaretlerine,   UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ihtişamlı bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile meşhur Alhambra-El Hamra Sarayı ve görkemli Generalife Bahçeleri ile başlayacağız.  Gırnata Emirliği mirasının keşfinden sonra saray çıkışı San Nikolas tepesinden Granada manzarasını izleyeceğiz.  Öğleden sonra Gran Vía de Colón Caddesi ve Plaza Isabel la Catolica Meydanı üzerinden ulaşacağımız Granada Katedrali’ni ziyaret edeceğiz.  Son olarak eski Arap Mahallesi olan Albaicin ve Sacramonte semtlerinin keşfinden sonra akşamüzeri otele dönüş,  serbest zaman ve geceleme.

 

 

23 Mayıs 2019 Perşembe: GRANADA – CORDOBA – SEVILLA  (K)

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra aracımız ile Cordoba’ya hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik (200km) yolculuğumuz sonrasında Mağribi mimarisi ve enteresan mahalleleriyle bilinen Cordoba‘nın keşfi için Puente Romano ve Alcazar bahçelerini takip eden bölümden şehre giriş yapacağız.  Musevi Mahallesi’nde Sefarad Müzesi ziyaret edeceğiz.  Yapımına 785 yılında başlanan ve 987'de tamamlanan, batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan bin sütunlu ve otuz bin kişilik Cordoba-La Mezquita Camii’ni göreceğiz.  Öğle yemeği ve fotoğraf için serbest zamanın ardından,  Endülüs otonom bölgenin başkenti Sevilla‘ya hareket edeceğiz.  Varışta otele transfer,  odalara yerleşme ve geceleme.

 

 

24 Mayıs 2019 Cuma:  SEVILLA    (K)

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Sevilla keşif turu.  El sanatları ile bezenmiş mimarisi ile sadece İspanya‘nın değil Dünya‘nın en ilginçlerinde biri olan bu kentte,  önce Guadalquivir Nehri kıyısındaki Altın Kule’ye çıkacağız.  Havuzları ve bahçeleri ile ünlü María Luísa Parkı içinden geçerek ulaşacağımız heybetli Plaza de España-(İspanya Meydanı,   1929 yılındaki İber-Amerikan Fuarı sebebiyle yapılmış ve İspanyol mimarisi baz alınarak Neo-Rönesans ve Neo-Mudéjar stilleri kullanılarak inşa edilmiştir.  Ardından,  Sevilla’nın en önemli 2 eserinin gezisi için Santa Cruz semti üzerinden ilerleyeceğiz.  Emeviler döneminde 844 yılında yapımına başlanan Alkazar,  Müslüman dönemi İspanya’sının en etkileyici iki sarayından biridir. Şu anda İspanya Kraliyet Ailesinin özel mülkü olup belirli kısımları müze olarak kullanılmaktadır.  Öğleden sonra gezeceğimiz Sevilla Katedrali ise gotik mimarinin İspanya’daki en muhteşem örneklerinden olup minareden bozma çan kulesi Giralda ile tanınır. Kapalı alanı bakımından dünyanın en büyük katedralleri arasında yer alan bu yapı, günümüz Katolik dünyasının en önemli ibadet yerleri arasındadır ve Kristof Kolomb’un mezarına da ev sahipliği yapmaktadır. Serbest zaman sonrası otele dönüş,  serbest zaman ve geceleme. 

 

 

25 Mayıs 2019 Cumartesi: SEVILLA – RONDA – MALAGA    (K)

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra otelden ayrılış. Yaklaşık 2,5 saatlik (130km) yolculuk sonrası varacağımız Ronda kasabası, boğa güreşlerinin çıkış mekânı olup, dev bir kaya kütlesinin üzerine kurulmuş ve “fethedilemeyen kale” olarak bilinir. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan kent, taş evleri, dar sokaklarıyla hem Emevi hem de İspanyol mimarisinin en etkileyici örnekleriyle gezginlere oldukça farklı bir atmosfer yaşatır. Ronda arenasının ziyaretinden sonra fotoğraf ve öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra yaklaşık 2 saat (110 km) sürecek yolculuk için otobüsümüzle Malaga‘ya hareket. Varışta modern Malaga’nın şık sokaklarında alışveriş ve gezi için vereceğimiz bir serbest zamandan sonra otele transfer,  odalara yerleşme ve geceleme.

26 Mayıs 2019 Pazar: MALAGA > İSTANBUL   (K)

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra,  check-out işlemleri ve saat 13:05’de hareket edecek THY TK 1306 uçağı için alana Malaga Havalimanına transfer,  check-in ve boarding işlemlerini takiben İstanbul’a varış.  Saat farkı nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanına,  aynı gün saat 18:20’de iniyoruz.

Tur Lideri                                : Ali Hepşen

Tur Rehberi            : Nail Özkaplan

Fiyat:

Iki kişilik odada kişi başı: 1390 €uro    

Tek kişilik oda farkı: 275 €uro  

Tek kişilik (Single) oda sayısı,  max.2 oda ile sınırlıdır. 

Fiyata dahil olan hizmetler:

*Istanbul/Malaga/Istanbul,  THY ile gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Granada’da 2 gece,  Sevilla’da 2 gece ve Malaga’da 1 gece oda-kahvaltı konaklama.    

*Programda belirtilen tur ve transferler sırasında klimalı araç.

*Tüm tur boyunca Nail Özkaplan tarafından verilecek tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti. 

*Aşağıdaki müze giriş ücretleri ve kulaklık ücretleri:

21 Mayıs Malaga:  Museu Picasso

22 Mayıs Granada:  Alhambra Sarayı ve Catedral de Granada

23 Mayıs Cordoba:  La Mezquita-Catedral ve Casa de Sefarad

24 Mayıs Sevilla:  Reales Alcazares ve Catedral de Sevilla

25 Mayıs Ronda:  Arena

*Kişi başı 165 USD tutarındaki havaalanı vergileri. 

*Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sigortası.  Yasa gereği,  70-80 yaş aralığında olanlar (1948 doğumlular dahil)  %100 ve   80+ yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır. 

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

-Schengen Vize ücreti.  Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.  Schengen vizesi alacak yolcularımız için,  seyahatimize ilişkin her türlü belge tarafımızdan temin edilecek ancak vize başvurusu yolcularımız tarafından münferiden yapılacaktır.    

-Öğle ve akşam yemekleri.

-Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler.

-Yurtdışı çıkış harcı,  15 YTL.

-Programda belirtilmeyen hizmetler ve kişisel harcamalar.

Oteller:

Granada:  NH Granada Centro 4* ve benzeri

Sevilla: NH Viapol 4* ve benzeri

Malaga: NH Malaga 4* ve benzeri

Ödeme Planı: 6 Taksit olarak aşağıdaki tarihlerde yapılacaktır.

07 Aralık 2018:            230 €                                                         09 Mart 2019:              230 €

07 Ocak 2019:             230 €                                                         09 Nisan 2019:            230 €

07 Şubat 2019:            230 €                                                         09 Mayıs 2019:           240 €

Single / Tek kişi kalanlar için;  275 €uro tutarındaki fark,  son taksitle beraber alınacaktır.    

Ödemeler: €uro veya TL olarak yukarıdaki tarihlerde,  aşağıda belirtilen banka hesap numaralarımızdan birine yapılacaktır.  TL ödemeler için,  ödeme günündeki döviz kurunun acentamızdan sorulması gerekmektedir.  KK ile ödeme yapmak isteyenler için mail-order düzenlenecek ve yukarıdaki tarihlerde,  belirtilen tutardaki taksit miktarları KK’dan tahsil edilecektir.        

Türkiye İş Bankası – Kordon Şubesi / İzmir 

ALICI                                    : ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

TL IBAN                              : TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

€URO IBAN                      : TR41 0006 4000 0023 4200 2774 54

SWIFT                                 : ISBKTRIS

QNB Finansbank – Pasaport Şubesi / İzmir

ALICI                                    : ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

TL IBAN                              : TR37 0011 1000 0000 0071 2427 53

€URO IBAN                     : TR10 0011 1000 0000 0071 2430 45

SWIFT                                 : FNNBTRISXXX

İzmir’den gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:

TK2305 21MAY  ADBIST  0345 0455

TK2340 26MAY  ISTADB  2100 2215

İzmir bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan İzmir gidiş/dönüş farkı olarak 60 USD alınacaktır. 

Ankara’dan gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:  

TK2115 21MAY  ESBIST  0530 0640

TK2178 26MAY  ISTESB  2000 2115

Ankara bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan Ankara gidiş/dönüş farkı olarak 60 USD alınacaktır. 

İstanbul dışından gelip,  iç hat uçuşlarını kendileri temin eden yolcularımızın,  sonradan bir sorunla karşılaşmamaları için,  THY’nın,  aşağıdaki kural ve uygulamalarını hatırlatmak istiyoruz:  

1)        Bu durumda;  biri dış hat,  diğeri iç hat olmak üzere,  2 ayrı sınıftan,  2 ayrı PNR’a sahip 2 ayrı bilete sahip olunmaktadır.  Bu durumda her bir bilet için,  kendi sınıfındaki kurallar geçerlidir.     

2)        Bu durumda;  bulunduğunuz kentten,  Istanbul’a gelecek iç hat uçağının,  rötar yapması halinde,  dış hat Istanbul/Malaga uçuşu kaçabilir ve bundan dolayı THY hiç bir sorumluluk almaz,  dış hat uçuşu yanar. 

3)        Aynı şekilde,  Malaga’dan İstanbul’a gelen dış hat uçuşunun rötar yapması halinde,  İstanbul’dan yapacağınız iç hat uçuşu kaçabilir.  Bu durumda THY bir sorumluluk almaz ve iç hat bileti yanar.

4)        Gerek İstanbul’a iç hat ile geleceğiniz kentteki,  gerekse Malaga’daki THY kontuarında,  bavullarınızın,  son destinasyona bağlanması hususu THY ilgililerinden rica edilebilir.  THY’nın bu işlemi yapması,  yukarıda sıralanan hususları değiştirmez ve yolcuya herhangi bir avantaj sağlamaz.   

Rezervasyon Bildirimi:

Rezervasyon taleplerinizin geçerlilik kazanması için;  iletişim bilgilerinizle birlikte,  pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının whatsapp’dan gönderilmesi ve ilk taksit ödemesinin yapılması gerekmektedir.     

Bagaj Hakkı:

THY dış hat uçuşu için,  ücretsiz bagaj hakkı,   kişi başı 1 parça olup,  max. 20 kg.dır.  Ayrıca, 8 kg el çantası hakkı bulunmaktadır.  İstanbul/Malaga/İstanbul dış hat uçuşu,  eğer iç hat bağlantılı olarak kesilmişse,  yukarıda belirtilen dış hat bagaj kuralı geçerlidir.   

Eğer iç hat uçuşu bileti,  yolcu tarafından münferiden alınmışsa,  kural olarak iç hat kilo hakkı geçerlidir.  Ancak,  THY kontuarında,  dış hat uçak bileti ibraz edilerek ilgililerden yardımcı olmaları konusu rica edilebilir.  Gelebilecek olumsuz bir yanıt için yapılacak bir şey bulunmamaktadır.        

Güvenlik Kuralları:

Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için,  el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka THY web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.

Vergilerdeki Değişiklik:

13.06.2018 itibariyle bu uçuşa ilişkin THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı İstanbul’dan gidiş/geliş için 165 USD olup,  bu tutar fiyatlarımızın içindedir.  Ancak bu tutar, bilet kesimi tarihinde değişim gösterebilir.  Bilet kesimi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.

Önemli Not:

Tur programı ve ücretler,  13.06.2018 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre €uro olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Küba ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir

Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.

Acentamız,  zorlayıcı nedenlerden dolayı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.    

Saygılarımızla,

ALİ HEPŞEN                                           LEYLA CİNGÖZ

0532 416 5031                                     0533 611 0899

ali@logotravel-turkey.com    leyla@logotravel-turkey.com

LOGO TRAVEL - TÜRSAB  A-3134     

                                                                                 

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No : Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257