GİRİT

          15-20 EKİM 2018

          HANYA(Chania) - RESMO(Rethymno) - KANDİYE(Heraklion,Iraklio))

 

                

  

15 EKİM Pazartesi:  İstanbul / Atina / Hanya   (AY)  

Sabah 08:30 da Istanbul Atatürk Havalimanında buluşuyor ve Aegean Airlines A3 991 sayılı seferi ile saat 10:35’de Atina’ya hareket ediyoruz. Atina havalimanından şehir merkezine transfer olup rehber eşliğinde kısa bir tur alıyor ve tekrar Atina havalimanına dönüyoruz. A37336 sefer sayılı uçuş ile saat 17:00 de Hanya’ya hareket ediyoruz. Başkent Kandiye’den sonra adanın ikinci büyük kenti Hanya’nın havalimanına indikten sonra, rehber ve aracımızla buluşarak ‘Hoşgeldiniz’ karşılaması için özel bir koya hareket ediyoruz . Sonrasında Hanya’ya devam ediyor ve konaklayacağımız Kydon Oteline giriş yapıyoruz.  Saat 21:00’de Osmanlılardan kalan bir hamamın restorasyonuyla işlev kazanan Tamam Restaurant’da Girit mutfağı örneklerinden oluşan özel akşam yemeğimizi almadan önce Hanya oryantasyon turumuzu yapıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman ve konaklama Kydon Otelinde.   

 

 

16 Ekim Salı: Hanya   (K, ÖY) 

Kahvaltı sonrası Hanya’yı daha iyi tanımak üzere şehir turumuza başlıyoruz. Adanın tarihi; Minos medeniyetiyle başlayarak sırasıyla Romalılar, Bizans ve İspanya’daki Müslümanlar, yine Bizans ve Venedikliler ve Osmanlılarla devam ediyor.  Üç yüzyıllık Osmanlı egemenliği sonrası 1914’de ada, Yunanistan’a dahil edilerek günümüze gelinmiştir. Hanya bir dönem adanın başkentliğini de yapmıştır.  Venedik Limanının arka sokaklarında yerel mutfak kültürü, gelenekler ve tarihi daha iyi anlamak için dolaşıyor, Dimotiki Agorasını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Hanya’nın plajlarından birinde deniz keyfi yapıp, zeytin ağaçlarının aralarından geçerek dağ köylerinden birinde tarladan masaya konseptiyle hazırlanan özel öğle yemeğimizi alıyoruz. Şehre dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama Kydon Otel’de

 

17 Ekim Çarşamba:  Hanya / Resmo / Argiroupoli   (K, ÖY) 

Kahvaltı sonrası Hanya’ya veda ederek Resmo ya doğru yola çıkıyoruz..

Resmo sokaklarında dolaşarak kenti rehberimizle birlikte fethetmeye başlıyoruz. Bizden önce gelmiş Bizans, Venedik, Osmanlı ve korsanların hikayelerininın kulaklarımıza fısıldandığı sokaklarda aristokratların, savaşçıların ve sultanların ayak izlerini sürüyoruz. Osmanlı Komutanı Gazi Deli Hüseyin Paşa’nın Resmo’yu ele geçirmesinden sonra yaptırdığı binalardan ayakta kalan camii, okul, kütüphane ve yetimhaneyi göreceğiz. Sadece Resmo’luların bildiği renkler ve tadları keşfederek turumuzu tamamlayacağız.Daha sonra, 

Resmo nun 25 km güneybatısında 260 metre yükseklikte yeralan Argiroupoli Köyüne gidiyoruz. Antik çağda Lappa, Orta Çağda Stimpolis, Osmanlı döneminde Gaidouropoli veya Samarapoli isimlerini alan Argiroupoli,  bereketli topraklarında kaliteli zeytinyağı ve şarap üretimiyle bilinir. Turunçgiller, hububat, meşe palamudu, keçi boynuzu ve hayvan ürünleri de bol olduğundan Venedikliler de buraya fazlasıyla ilgi göstermişlerdir. Eski ve modern medeniyetlerin izlerini her yerde görebilmek mümkün. Kazılmış eski şehir kalıntıları, Roma eserleri, eşsiz kapı girişleriyle Venedik binaları, Bizans kiliseleri…Mimarinin yanısıra 2008 yılında adanın en temiz ve organize geleneksel bölgesi seçilmiş olan Argiroupoli,  şelaleleri ve değirmenleriyle de doğa güzellikleri sunmaktadır. Bu köyde yetiştirilen leziz ürünlerle hazırlanmış öğle yemeğimizi aldıktan sonra, başkent Kandiye’ye gidiyoruz. Otelimiz Olive Green Hotel. Akşam serbest zaman ve geceleme.

 

 

18 Ekim Perşembe: Kandiye , Margarites  (K)  

Kahvaltı sonrası, rehberimizle Kandiye’yi keşfe başlıyoruz.Çeşitli medeniyetlerin buluşma noktası olan Kandiye sokaklarında Bizanslılar,Araplar,Venedikliler,Osmanlılar ve hatta korsanların şehri istila dönemlerindeki  hallerini rehberimizden dinlerken yeni halini de gözlemleyeceğiz.Venedikliler tarafından yapılan görkemli surlar,kale,Girit’in oğlu Nikos Kazancakis’in sade mezarı,25 Ağustos Caddesi,Morosini Çeşmesi,St.Titus Katedrali göreceğimiz yerlerden bazıları.Daha sonra küçük bir dağ yerleşimi ve seramikle ünlü Margarites köyüne doğru yol alacağız. Önce köyde serbest zaman vererek kendi keşiflerinize ve serbest öğle yemeğine zaman ayıracağız. Daha sonra, tipik bir Girit evini ziyaret edecek ve Girit otlarıyla ilgili bilgiler alacağız. Yöredeki seramiğin tarihçesini sergileyen köyün ünlü bir ustasının atölyesini ziyaret ettikten sonra Kandiye’ye geri döneceğiz.Başkentin keşfi için serbest zaman ve Olive Green Otelimizde konaklama.


 19 Ekim Cuma:  Kandiye, Agios Nikolaos, Spinalonga, Kandiye   (K, AY) 

Kahvaltı sonrası doğuya,  Girit adasının 4.coğrafi bölgesi olan Lassithi’yi keşfe gideceğiz.   

Agios Nikolaos ilk ziyaret edeceğimiz deniz kıyısı pitoresk şehir olacak. Voulesmi Gölü ile denizin ince bir kanal ile buluştuğu yer,  Yunan masalları için önemli olup,  perilerin burada yüzdüğü anlatılır ve bu noktanın dipsiz olduğu söylenir. 

Bu güzel kentin sokaklarında dolaştıktan sonra serbest öğle yemeğini takiben, Elounda’ya gidiyoruz. Sonrasında, 17.yüzyıldan kalma Venedik kalesinin çevrelediği Spinolanga Adasına tekneyle ulaşıyoruz.  Osmanlıların da yaşadığı bu adanın öyküsünü rehberimizden dinlerken ayakta kalan binaları da göreceğiz.1903-1957 yılları arasında cüzzamlıların dış dünyadan uzaklaştırılarak karantinaya alındığı bu adada nasıl yaşadıklarını öğrenecek ve belge ve fotoğrafları inceleyebileceğiz. Kandiye‘ye dönmeden önce, masmavi sahillerde yüzme molası vereceğiz. Turumuzun son akşamında, Girit adasına özgü müzik ve danslarıyla birlikte yemeğimizi alacağımız özel bir restoranda keyifli bir akşam geçireceğiz. Daha sonra otelimiz Olive Green’e dönüş ve geceleme.

 

  

20 Ekim Cumartesi: Kandiye / Atina / İstanbul  (K) 

Adadaki son günümüzde, kahvaltı sonrası Nikos Kazancakis gibi ‘Hiç bir şey ummuyorum. Hiçbir şeyden korkmuyorum. Özgürüm’  diyerek güne başlıyor ve gezmeye devam ediyoruz. Ada lezzeti olan Bougatsanin tadına bakarak rehberimiz eşliğinde ,              

adanın ilk sahipleri olan Minos medeniyetine ait 5000 yıllık eserlerin segilendiği ve Avrupa’nın en önemli müzelerinden biri olan Heraklion Arkeoloji Müzesini geziyoruz.

 

 

Kısa bir serbest zaman sonrası, 12:45’de havalimanına transfer ve 14:45’teki uçağımızla Atina’ya hareket.  Saat 15:35’te Atina’ya varış ve saat 19:00 da İstanbul’a hareket.  Saat 20:30 da İstanbul’a varış.    

 

Fiyat:

İki kişilik odada kişi başı     : 990 €URO

Tek kişilik oda farkı              : 260 €URO

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: 

*İstanbul / Atina / Hanya  ve Kandiye / Atina / İstanbul,  Aegean Airlines  ekonomi sınıfı gidiş/dönüş uçak bileti ve alan vergileri.

*Rehberli kısa Atina turu

*Hanya ve Kandiye’deki otellerde toplam 5 gece oda-kahvaltı konaklama.

*Yerel şarapla 2 öğle yemeği, ilk akşam Tamam Restauran’ta özel yemek, son akşam müzik ve danslı akşam yemeği, programdaki yiyecek ve içecek tadımları.

*Programda yer alan tüm tur ve transferlerde kullanılacak klimalı araç

*Tüm transfer ve turlarda İngilizce/Türkçe rehberlik

*Zorunlu yurt dışı sağlık sigorta poliçesi. Yasa gereği, 1948 doğumlu dahil olmak üzere, daha yukarı yaşlardaki yolcularımızdan 10 € sürprim alınacaktır.

*Müze girişi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

*Schengen Vizesi.  Yeşil pasaportlar vizeden muaftır.  Schengen vizesi almak isteyenlere turumuzla ilgili gerekli belgeler verilecektir. 

*Program dışındaki öğle ve akşam yemekleri

*Otellerde misafirlerden alınan şehir vergisi(şehre göre değişiklik gösterebilir)

*Rehber ve şoför bahşişleri.

*15 TL’lık yurt dışı çıkış harcı.

 

Ödemeler: €URO bazında, 4 taksit olarak aşağıdaki şekilde banka hesaplarımıza gönderilir.

 

29 Haziran  2018:  250 €                                                    

27 Temmuz 2018: 250 €                                                     

31 Ağustos   2018: 250 €                                                   

28 Eylül      2018: 240 €

 

TL Ödemeler için,  acentamıza telefon etmek suretiyle günlük kuru öğrenebilirsiniz.  Kredi Kartı ödemelerinde taksitlendirmeler için de acentamızla temasa geçmeniz gerekmektedir.  

 

Banka Hesaplarımız:

İŞ BANKASI KORDON ŞUBESİ - İZMİR

ALICI HESAP ADI     : ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

€URO IBAN               : TR41 0006 4000 0023 4200 2774 54

SWIFT                        : ISBKTRIS

TL IBAN                     : TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

 

QNB FİNANS BANK PASAPORT ŞUBESİ – İZMİR

ALICI HESAP ADI     : ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

€URO IBAN               : TR10 0011 1000 0000 0071 2430 45

TL IBAN                     : TR37 0011 1000 0000 0071 2427 53

SWIFT                        : FNNBTRISXXX

 

 

Bagaj Hakkı :

Aegean Airlines uçuşlarında ücretsiz bagaj hakkı; kişi başı 1 parça olup max. ağırlık 23 kg.dır.  Ücretsiz kabin içi bagaj hakkı;  1 çanta (23x40x55 cm. boyutlarında)  ve 1 aksesuar (bir el çantası ya da dizüstü bilgisayar) olmak üzere toplam ağırlık max 8 kg. şeklindedir.    

 

Güvenlik Kuralları :

Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için,  el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka Aegean Airlines web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz. 

Vergilerdeki Değişiklik :

06 Haziran 2018 itibariyle bu uçuşa ilişkin Aegean Airlines Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı İstanbul’dan gidiş/geliş için 74 Euro’dur.  Bu tutar, bilet kesim tarihinde değişim gösterebilir.  Bilet kesilmesi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir. 

ÖNEMLİ  NOT :

Tur programı ve ücretler,  06 Haziran 2018 tarihindeki Aegean Airlines  tarife ve fiyatlarına göre Euro olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Yunanistan ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.  

Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir. 

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.     

 

Rezervasyonlarınızı bekliyoruz.  

Saygılarımızla, 

Logo Travel

Türsab A-3134

 

Leyla Cingöz             Ali Hepşen

0 533 6110899          0 532 4165031

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No : Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257