Latin Amerika’nın Gizemli İki Ülkesi

PERU ve BOLİVYA

16 / 25 Temmuz (+1), 2020

Lima / Kutsal Vadi – Ollantaytambo / Machu Picchu / Cusco /  Puno / Uros Adaları

Titikaka Gölü / Güneş Adası / La Paz / Tiwanaku

Pre Inka ve Inka Medeniyetleri & Quechua ve Aymara Yerli Kültürleri

Unesco Dünya Kültür Mirası:  Lima Tarihi  Kent Merkezi / Machu Picchu / Cusco Kenti / Tiwanaku

*Programımızda Hiçbir Ekstra Tur Satışı Yoktur*

 

16 Temmuz Perşembe:  İstanbul / Paris / Lima     (AY)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali AIR FRANCE bankosu önünde,  sabaha karşı 0145’de buluşma,  check-in işlemlerini takiben AF 1391 ile saat 0415’de Paris’e hareket.  Yerel saatle 0655’de Paris’e varış.  Sabah saat 1030’da Paris’ten AF 480 ile Lima’ya uçuş.  Aynı gün yerel saatle 1600’da Lima’ya varış.  Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben,  Lima’daki otelimize transfer,  akşam yemeği,  serbest zaman ve geceleme.   

   

17 Temmuz Cuma: Lima / Cusco / Moray / Ollantaytambo / Kutsal Vadi   (K, ÖY)

Erken saatte alacağımız kahvaltıdan sonra Lima Havalimanına transfer ve yaklaşık 1,5 saatlik uçuşu takiben Cusco Havaalanı’na varış.  Aracımızla buluştuktan sonra,  Inka Medeniyeti’nin akıl dışı eserlerinden biriyle tanışmak üzere Moray’a hareket.  Moray ziyaretimiz sonrası Kutsal Vadi'ye doğru keyifli bir yolculuk yapacak ve yörede öğle yemeğimizi alacağız.  Sonraki durağımız,  olağanüstü bir arkeolojik ve mistik bölge olan Ollantaytambo olacak.  Inka'ların askeri ve dini yönetim merkezlerinden biri olan bu yerleşim,  tipik bir Inka kent planlamasının tüm özelliklerini taşır.  Inka'ların "yaratıcı tanrısı" Wiracocha’nın habercisiyle de burada tanışacağız.  Otele gelmeden önce,  yolumuz üstünde vereceğimiz kısa molalarda,  çeşitli sürprizler bizi bekleyecektir. Kutsal Vadi’deki otelimize giriş,  serbest zaman ve geceleme. 

  

18 Temmuz Cumartesi:  Kutsal Vadi / Machu Picchu / Cusco   (K, ÖY)

Olağanüstü ve büyüleyici bir gün başlıyor.  Fotoğraf makinalarınızın şarjı ve hafıza kartlarını bir gün önceden mutlaka kontrol ediniz. Oteldeki erken kahvaltıyı takiben,  Inca'larin ünlü "kayıp kenti",  yeryüzünün hiç kuşkusuz en güzel arkeolojik alanı Machu Picchu'ya gitmek üzere Ollantay tren istasyonuna hareket.  1 saat 20 dakika sürecek çok keyifli bir yolculuğu takiben Aguas Calientes İstasyonuna varacağız.  Yapacağımız 15 dakikalık bir otobüs yolculuğu sonrasında 2400 metre yüksekliğindeki Machu Picchu’ya ulaşacağız.  Toplam 32.592 hektar alan üzerine kurulu olan ve "dünyanın 7 harikasından biri" sayılan Machu Picchu,  1983'den bu yana UNESCO'nun Dünya Kütür ve Tabiat Mirasını Koruma Programı içinde yer almaktadır.    

                                                         

Yaklaşık 1330 civarında,  Machu Picchu’da yapacağımız kapsamlı turu bitirerek,  giriş turnikelerinin hemen yanındaki Sanctuary Lodge’da açık büfe olarak öğle yemeğimizi alacağız.  Yemekten sonra dönüş trenimizin hareket saatine kadar serbest zamanımız olacaktır.  İsteyenler,  ellerindeki biletle  bir kez daha Machu Picchu’ya girip,  bu büyüleyici atmosferde,  her dakika değişen ışık koşulları altında fotoğraf çekebilir veya bu olağanüstü ortamda kendileriyle baş başa kalarak manzaranın keyfini çıkarabilirler.  Veya,  otobüsle Aguas Caliente’ye giderek alış veriş yapabilir,  bar ve kafelerinde vakit geçirebilirsiniz.   Akşamüstü,  sürprizlerle dolu bir tren yolculuğu sonunda,  Cusco’nun tren istasyonu Poroy’a varacağız.  Burada otobüsümüzle buluşarak,   çok kısa bir yolculukla,  3 gece konaklayacağımız Cusco’daki otelimize gireceğiz.  Serbest zaman ve geceleme. 

   

 

 

 

19 Temmuz Pazar:  Cusco    (K, ÖY) 

Kahvaltıyı takiben "Amerika kıtasının arkeolojik başkenti" olarak nitelendirilen ve 1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasını Koruma Programına alınan Cusco'yu keşfedeceğiz.  Quechua dilinde "dünyanın göbeği-merkezi" olarak adlandırılan Cusco,  Inka Imparatorluğu'nun başkentiydi. 

İlk durağımız,  Inka'ların ünlü Güneş Tapınağı Qorikancha ve onun üstüne inşa edilmiş Santa Domingo Kilisesi’dir.  Güneş tapınağından günümüze kalanlar dahi bizim için hayli şaşırtıcı olacak. 

Sonrasında,  İnka mimarisinin güzel örneklerini göreceğimiz San Blas sokaklarında dolaşacağız.       Buradan,  Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Plaza Armas’a giderek,  bu muhteşem meydandaki koloniyel yapıları görecek ve öğle yemeğini alacağız.  Takiben Cusco Katedrali’ni ziyaret edeceğiz.  Katedralin içindeki,  Cusco Okulu mensubu Inka ressamlarının çok ilginç tablolarını ilgiyle izleyecek ve üzerinde sohbet edeceğiz.   Son durağımız ilginç bir yerel pazar yeri San Peter olacak.  Burada,  özellikle Amazon bölgesinin doğal kahve ve çikolataları ve tropik meyveleriyle tanışacağız.  Çikolataları özellikle çok tavsiye ediyorum.  Otele dönüş,  serbest zaman ve geceleme. 

        

20 Temmuz Pazartesi:  Cusco   (K, ÖY) 

İlginç bir gün bizleri bekliyor.  Kahvaltı sonrasında, hep birlikte “Cusco Hayvan Koruma Merkezi”ni ziyaret edecek ve burada,  eğer şansımız da varsa,  Inka Mitolojisinin tapınılan ve en kutsal iki hayvanı Condor ve Puma ile tanışacağız.  Condor ile tanışmamız sırasında,  günümüzde Peru ulusal kültür mirası olarak tescillenen ve 1913 yılında Peru’lu besteci Robles’in eseri “El Condor Pasa” şarkısını hatırlamanızı isterim.  Bu güzel şarkının hüzünlü hikayesi ve Quechua lisanında yazılmış sözlerinin Türkçe anlamını turumuz sırasında konuşuruz.  Sonrasında,  özel bir çiftliğe giderek,  sadece And coğrafyasında yaşayan bir cameloid olan Llama ve çeşitleriyle yakından tanışacağız.  İsteyenler,  bu sevimli hayvanları besleyebilirler.  Öğle yemeği sonrasında,  bu kez Inka’ların iki ünlü kutsal mekanını  göreceğiz.  Bunlardan,  devasa zig-zag duvarlarıyla ünlü Sacsaayhuman’da bu yapının nasıl yapılabildiği üzerine,  Qenko’da ise kurban ritüeli üzerine sohbet edebiliriz.   Tabii,  Cusco’da sizleri,   dünyada eşi benzeri olmayan,  sadece And coğrafyasına özgü,  olağanüstü  Alpaca  dokuma ürünleriyle tanıştıracağım.  Ama ondan önce,  bir dokumanın “baby alpaca” mı yoksa “maybe alpaca” mı olduğunu nasıl anlayacağınızı sizlere göstereceğim.  Bu arada,  gümüş rezervleri açısından dünyada 4. Ülke olan Peru’nın gümüş işçiliğini unutmamak gerekiyor.  Otele dönüş,  serbest zaman ve geceleme. 

  

 

 

21 Temmuz Salı:  Cusco / Raqchi / La Raya Geçidi / Puno – Uros Adaları    (K,  L.Box)   

Ilginç ama uzun bir gün başlıyor!  Erken kahvaltıdan sonra,  özel otobüsümüzle And Dağlarının nefes kesici manzaraları arasından geçerek Puno'ya gideceğiz.  İlk durağımız Raqchi ve Wiracocha Tapınağı olacak.  Inka'ların yaratıcı tanrısı "Wiracocha" adına yapılan bu tapınak,  92 mt. boyunda,  25 mt. eninde ve 12 mt. yüksekliğindeki devasa yapısıyla tüm And dünyası içindeki tek örnektir.  

         

 

          

Öğle yemeğini Lunch Box olarak alacağız.  Daha sonra,  dünyanın en yüksek ticari karayolu geçitlerinden biri olan La Raya'ya (4338 metre) hareket edecek ve burada fotoğraf molası vereceğiz.   Türkiye’nin,  Ağrı’dan sonra en yüksek dağı Cilo’nun 4135 mt. olduğunu hatırladığımızda,  La Raya’da çekeceğiniz fotoğrafların hiç kuşkusuz ayrı bir değeri olacaktır. 

Puno'ya vardığımızda hemen bizleri bekleyen bir tekneye binerek,  Titikaka Gölü üzerindeki "yüzen" Uros Adacıkları’na gidecek ve Uros kültürüyle tanışacağız.   Uros kelimesi çoğul olarak kullanılır.  Uros,  savaşçı Inkalar'dan korunmak amacıyla, yöreye özgü Totora sazlarını çapraz olarak bir araya getirerek bu adacıkları oluşturmuştur.  Uros,  geleneksel yaşam şekilleriyle gurur duyar ve karaya yerleşmeyi kabul etmez.  Bir Uros adasını ziyaret ederek bu çok ilginç topluluğu tanıyacak,  yaşam biçimlerini yakından görüp inceleyecek ve unutulmaz fotoğraflar çekeceğiz.  Turumuzu tamamladıktan sonra tekneyle Puno’ya dönüş,  otelimize giriş,  serbest zaman ve geceleme.   

22 Temmuz Çarşamba:  Puno / Bolivya – Copacabana / Güneş Adası / La Paz    (K, ÖY)

Bugün,  Peru’dan 3 günlüğüne ayrılıyoruz.  Sabah erkenden Puno’dan ayrılıp Titikaka Gölü kıyısını boyunca yol alacağız.  Üzerinde seyir yapılabilen dünyanın en yüksek gölü Titikaka,  deniz seviyesinden 3820 mt yüksekliğinde ve 8300 km2 büyüklüğündedir.  Gölün 4700 km2'si Peru'ya,  3600 km2’si Bolivya’ya ait bulunmaktadır.  Bolivya sınırını geçtikten hemen sonra Copacabana’ya varacağız.  Burada,  Bolivya Katolik dünyasının önemli kutsal mekanlarından olan Morena Meryem Anası’na ithaf edilmiş La Candelaria koloniyel kilisesini görecek ve 1130 sularında Katamaran’a  binerek Titicaca Gölü’ne açılacağız. 

         

Göldeki ilk durağımız efsanevi Güneş Adası olacaktır.   And kültürünün en önemli iki etnik grubu olan Quechua ve Aymara'ların inançlarına göre, Inka Imparatorluğu'nun kurucuları Manco Capac ve Mama Ocllo bu gölün sularından Güneş Adası’nda doğmuşlardır.  Adada,  Inti Wata Kültür Kompleksi ve Ekako Yeraltı Müzesini göreceğiz.  Sonrasında,  Totora sazından yapılan tekneleri görecek ve burada geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz ünlü Norveçli Sosyal Antropolog Thor Hayerdall’ı saygıyla anacağız.  Tabii,  Hayerdahll üzerine,  turumuz sırasında hayli sohbet edeceğiz.  Adadaki son durağımız,  çeşitli bitkilerin yetiştirildiği Pachamama Ziraat Terasları olacak.  Eğer şansımız varsa Adada, bir Şaman ayinine de katılabiliriz.  

          

Sonrasında,  Totora sazından yapılmış bir sala binerek kısa bir gezinti yapacak ve Pilkkokiana Inka Sarayını dışarıdan göreceğiz.  Bu efsanevi adayı ziyaretimiz sonunda 1430 sularında Katamaran’a binecek ve gölün diğer kıyısındaki Chua Limanına gideceğiz.  Seyir sırasında teknede açık büfe öğle yemeği alınacaktır.  Yaklaşık 1700 sularında varacağımız Chua Limanından,  Bolivya’nın yönetimsel başkenti La Paz’a hareket edeceğiz.  Bilgi olarak,  Bolivya’nın anayasal başkenti Sucre’dir.  La Paz’a varışımızı takiben,  iki gece kalacağımız otelimize giriş,  serbest zaman ve geceleme.             

23 Temmuz Perşembe:  La Paz   (K, ÖY) 

Sabah kahvaltısını takiben,  dünyanın en yüksek başkenti (3627 mt) La Paz’ı dolaşacağız.  Turumuza,  Killi Killi tepesine çıkarak başlayacak ve buradan tüm La Paz’ı seyredeceğiz.  Eğer hava koşulları bize izin verirse,  6439 metre yüksekliğindeki, bembeyaz zirvesiyle muhteşem Illimani Dağını görebiliriz.   Sonrasında,  Murillo Meydanına gidecek ve serbest zaman vereceğiz.  Burada Başkanlık Sarayı,  Kongre Binası ve Katedrali dışarıdan görebilir,  her zaman hareketli olan bu meydanda ilginç kareler yakalayabilirsiniz.  Sonraki durağımız,  halk doktorları,  astrologlar,  falcılar ve büyücülerin mekanı Büyücü Doktor Pazarı olacaktır.  Alış veriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında öğle yemeğimizi alacağız.  Takiben Ay Vadisine gideceğiz.  Kentin güneyindeki bu bölge,  erozyonun,  belli bir dağlık kesimi tümüyle aşındırarak,  yağmur ve rüzgarın bu coğrafyada yüzyıllar boyunca yarattığı etki nedeniyle oluşan ve ay yüzeyini andıran görüntüler nedeniyle bu isimle anılmaktadır.  Ve biraz da “sanat” diyerek,  Bolivya’nın yetiştirdiği dünya çapındaki seramik sanatçısı Mario Saravia’nın atölye-evini ziyaret edeceğiz.  Eğer oradaysa kendisiyle,  yoksa kendi gibi sanatçı olan kızlarıyla tanışacak ve eserlerini büyük bir hayranlıkla izleyeceğiz.  İsteyenler,  bu ünlü sanatçının imzasını taşıyan eserlerden satın alabilirler.  Turumuzu,  La Paz üzerinde teleferikle yapacağımız ilginç ve keyifli bir yolculukla tamamlayacak ve otele döneceğiz.  Serbest zaman ve geceleme. 

   

24 Temmuz Cuma: La Paz / Tiwanaco / Puno / Lima   (K,ÖY)     

Kahvaltıyı takiben saat 0800’de La Paz’dan ayrılarak,  Peru’ya dönmek üzere hareket edeceğiz.  Ancak yolda çok önemli bir Pre-Inka kültürü olan ve Aymara dilindeki okunuşuyla Tiwanaku’yu göreceğiz.  2000 Yılından bu yana Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Tiwanaku,  Amerika kıtasındaki en eski medeniyetlerden biri olup,  Karbon14 testleri,  bu kentin kuruluşunun MÖ 1580 yılına dek indiğini göstermektedir.  Tiwanaku,  en parlak dönemini  MS 500-900 yılları arasında yaşamıştır.  Bu şaşırtıcı ve gizemli kentte,  Güneş Kapısı’nı (Puerta del Sol),  Kalassaya Tapınak ve Gözlemevi’ni,  toprak seviyesinden 2 mt. aşağıdaki dikdörtgen batık bir avluya sahip Yarı Yer Altı Tapınağını (semi-subterranean),  yedi basamaklı terastan oluşan Akapana Piramidini göreceğiz.  Yörede alacağımız öğle yemeğinden sonra,  Bolivya’dan ayrılarak,  yine Puno üzerinden Peru’ya gideceğiz.  Juliaca Havaalanından Lima’ya uçacak ve Lima’daki otelimize transfer olacağız.  Serbest zaman ve geceleme. 

   

25 Temmuz:  Lima / Paris / İstanbul    (K)           

Kahvaltıyı takiben check-out.   Saat 0930'da Lima şehir turumuz başlayacak.  İlk durağımız,  Huallamarca Piramidi olacaktır.  Sonrasında,  kentin koloniyel dönemdeki ana meydanı olan ve Unesco tarafından Dünya Mirası Listesinde yer alan Plaza Major olacak.  Olağanüstü güzellikteki bu meydanı keşfetmeniz için sizlere serbest zaman vereceğiz.  Son durağımız bir başka baş yapıt olan Lima'nın ünlü Altın Müzesi olacaktır.  Özellikle Pre-Inca dönemin altın eserlerini büyük bir ilgiyle inceleyecek ve üzerinde sohbet edeceğiz.  Turumuzun bitiminde,  Lima Havaalanına transfer olacak ve saat 1820’deki uçuşumuz için check-in işlemlerimizi yaparak uçağımıza bineceğiz.     

Dönüş uçuş planımız aşağıdadır:

AF 483  25JUL  LIMCDG 1820  1350  

AF1390  26JUL  CDGIST 2255  0315  

Saat farkı nedeniyle İSTANBUL’da,  27 Temmuz Pazartesi sabaha karşı 0315’de olacağız.        

Kısaltmalar:       K=Kahvaltı          ÖY= Öğle yemeği            AY=Akşam Yemeği

Tur Rehberi: Ali Hepşen

Otel Bilgileri:

16/17.07 Lima: Hacienda Miraflores veya Colon Miraflores

17/18.07 Kutsal Vadi: Sonesta Posada Yucay

18/21.07 Cusco: Casa Andina Premium veya Xima Cusco            

21/22.07 Puno: Sonesta Posada del Inca

22/24.07 La Paz: Ritz Apart Hotel

24/25.07 Lima: Hacienda Miraflores veya Colon Miraflores 

 

Kısa Notlar:

Voltaj: Peru 220 V/60 HZ,   Bolivya 110 V/50-60 HZ 

Dil: Her iki ülke için;  İspanyolca,  Quechua ve Aymara

Din: Her iki ülke de esas olarak Katolik

Saat Farkı: Peru 8 saat,  Bolivya 7 saat

Para Birimi: Peru 1 TL = 0,59 PEN (Sol),  Bolivya 1 TL=1,20 BOB (Bolivianos).  Günlük değişmektedir.

Fiyat: 

Iki kişilik odada kişi başı : 4390 USD  

Tek kişilik oda farkı: 510 USD   

Fiyatlarımız min. 15 yolcu için hazırlanmıştır.

Ödeme Planı:  4390 USD8 taksit olarak aşağıdaki tarihlerde ödenecektir. 

20.11.2019: 550 USD                      20.03.2020: 550 USD

20.12.2019: 550 USD                      20.04.2020: 550 USD

20.01.2020: 550 USD                      20.05.2020: 550 USD

20.02.2020: 550 USD                      20.06.2020: 540 USD

Tek kişilik oda farkı olan 510 USD,  son taksitle birlikte ödenecektir.

Ödemeler:  USD veya TL olarak,  belirtilen tarihlerde,  aşağıdaki hesap numaralarımıza yapılacaktır.  TL ödemeler için,  acentamızdan günlük kur alınması gerekmektedir.    

Türkiye İş Bankası Kordon Şubesi / İzmir

HESAP ADI          :  ON-TOUR Turizm Tic. Ltd. Şti.

TL IBAN                :  TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

USD IBAN           :  TR51 0006 4000 0023 4200 2774 68

SWIFT                   :  ISBKTRIS

Fiyata Dahil Hizmetler:

-AIR FRANCE Hava Yollarıyla;  Istanbul / Paris / Lima,   ekonomi sınıfı,  gidiş / dönüş uçak bileti.

-Kişi başı 415 USD tutarındaki havaalanı vergileri toplamı,  tur fiyatımızın içinde yer almaktadır.  Ancak,  bilet kesim tarihinde,  Türkiye,  Fransa ve Peru’daki havaalanı vergilerinde bir değişiklik yapılması halinde doğabilecek fark,  yolcularımıza yansıtılacaktır.  Bilgi olarak,  grup rezervasyonlarında  bilet kesimi,  hareket günümüzden 7-10 gün önce yapılabilmektedir.

-Programda yer alan otellerde,  toplam 10 gece oda-kahvaltı konaklama. 

-Programda belirtilen günlerde;  7 öğle yemeği, 1 lunch-box,  1 akşam yemeği.

-Programda belirtilen tur ve transferler sırasında araç ve yerel rehberlik.

-Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri.

-Yol boyunca ve Peru & Bolivya’da Türkçe,  deneyimli rehberlik hizmeti.

-Lima/Cusco ve Juliaca/Lima uçuşları için iki adet iç hat uçak bileti. 

-Machu Picchu’ya gidiş/dönüş tren bileti.

-Yurtdışı zorunlu seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

-Belirtilenler dışında kalan yemekler,  şahsi harcamalar.

-Programa dahil olan yemeklerde alınacak her türlü içecek.

-Rehber ve şoför bahşişleri.

-Yurtdışı çıkış harcı (50 TL).

Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizden sonra dosyalarınızın hazırlanması için,   pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının  0532 416 5031 no’lu cep telefonumuza gönderilmesi gerekmektedir.     

Ücretsiz Bagaj Hakkı: Air France uçuşlarında ücretsiz bagaj hakkı; kişi başı 1 parça olup max. ağırlık 23 kg.dırİkinci parça bagajtoplamları 23 kg’ı geçmese dahi ekstra bir ücrete tabidirÜcretsiz kabin bagajı hakkı; 55 x 25 x 35 cm. boyutlarında 1 parça olup,  max. 12 kg.dır.  Ancak;  toplamları 12 kg. geçmemek koşuluyla 1 parça kabin bagajına ilave olarak;  el çantası,  evrak çantası,  fotoğraf makinası çantası,  dizüstü bilgisayar çantası gibi aksesuarlardan birini yanınıza alabilirsiniz.         

 

Güvenlik Kuralları: Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için,  el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka Air France Hava Yolları web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.

Vize: Peru ve Bolivya için vize yoktur.  Pasaportlarınızda,  en az iki boş sayfa bulunması,  yırtık ve yıpranmış olmaması ve Peru’dan ayrılış tarihi itibariyle en az 6 aylık geçerlilik süresi olması şarttır.

Önemli Not: Tur programı ve ücretler,  04 Ekim 2019 tarihindeki ilgili havayolları tarifesi ile,  bu tarih itibariyle Türkiye,  Fransa ve Peru’daki  geçerli havaalanı vergileri ne göre hazırlanmıştır.  Bilet kesim aşamasında,  meydana gelebilecek artışlar,  yolcularımıza yansıtılarak,  fark talep edilecektir.     

Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir. 

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiş olup,  web sayfamızda yayınlanmıştır.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.  

Saygılarımızla,

Ali Hepşen & Leyla Cingöz

0532 416 5031 & 0533 611 0899

ali@logotravel-turkey.com & leyla@logotravel-turkey.com

LOGO TRAVEL

TÜRSAB A-3134

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No : Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257