8-13 EKİM 2019

PUGLIA (APULIA) TURU

UNESCO DÜNYA MİRASLARI: SASSI-MATERA, TRULLI-ALBEROBELLO

 

08 Ekim Salı: İstanbul, Bari, Matera   (AY)

İstanbul Havalimanında,  buluşma ve TK 1445 ile saat 08:50 de Bari’ye uçuş.  Yerel saatle 09:55’te Bari’ye varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben,  özel aracımızla Puglia bölgesinin başkenti Bari şehir merkezine gidiyoruz. Eski şehrin sokaklarında yürüyor ve keşfe başlıyoruz. Demre doğumlu Noel Baba’ya adanmış olan Basilica of  Saint Nicolas’ı ziyaret ettikten sonra Basilitica bölgesinin tüf kayalara oyulmuş şehri Matera’ya hareket ediyoruz.  Gerçek pitoresk bir şehir olan Matera aşağı ve yukarı olarak iki bölümden oluşmaktadır. İtalya’nın en eski yerleşim bölgesi olan  bu şehirde binlerce yıldan bu yana mağaralarda yaşanmaktadır. Mel Gibson  ‘The Passion of the Christ’ ya da’ İsa’nın Çilesi’ filmini bu şehirde çekmiştir. Film stüdyosunu andıran Matera 1993 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları listesinde yeralmaktadır. 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiş olduğundan yıl boyu yoğun ziyaretçi almakta ve çeşitli etkinliklere sahne olmaktadır.  Serbest öğle yemeği ve turumuz sonrasında Matera’dan ayrılarak, iki gece konaklayacağımız otelimiz Chiusa di Chietri’ye giriş.  Akşam yemeğimiz otelde alınacaktır.  Serbest zaman ve geceleme https://www.lachiusadichietri.com

 

 

09 Ekim Çarşamba:  Locorotondo, Masseria Amastuola, Ostuni, Cisternino   (K, ÖY, AY)

Kahvaltıyı takiben,  İtalya’nın en güzel köyleri arasında listelenen,  güvenlik amaçlı dönen sokaklarla bezenmiş Locorotondo’ya gidiyoruz.  Tarihi bölgede yeralan bu dar sokaklarda yürürken kendimizi eski çağlarda hissetmememiz mümkün değil.  Daha sonra, Puglia için klasik tarım ve hayvancılığın yapıldığı çiftlik diyeceğimz örnek Masseria görmek üzere yola çıkıyoruz.  Şarap tadımı ve öğle yemeğimizi Masseria Amastuola’da aldıktan sonra Beyaz Şehir olarak anılan ve harika manzarasıyla yüksek bir tepede yeralan Ostuni’yi ziyaret edeceğiz.  Barok stili binalar, beyaza boyanmış evler,  şehrin dar sokakları arasında yürürken enfes  Itria vadisi ve deniz manzarasını fotoğraflayacağız.  Takiben,  İtalya’nın önemli 100 tarihi şehrinden biri olan İtria Vadisinin tepesinde kurulmuş butik şehir Cisternino’ya hareket ediyoruz.  Dar sokaklardaki bembeyaz badanalı evleri ve çiçeklerle bezenmiş minik avlularıyla ve  manzarasıyla göz kamaştıran Cisternino.  Arkasından,  bölgenin gastronomik değerlerinden biri olan Arrosticceria denilen  tipik bir trattoriada ahşap fırında pişirilen et ve yine bölge spesiyallerinden oluşan akşam yemeğimizi alacak ve otelimiz Chiusa di Chietri’ye geri döneceğiz.  Serbest zaman ve geceleme. 

 

  

 

10 Ekim Perşembe:  Polignano a Mare,  Monopoli,  Lecce   (K)

Kahvaltı sonrası,  check-out ve Adriyatik kıyılarının çekici şehirlerinden, dünyaca ünlü İtalyan müzisyeni olan Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare ) şarkısıyla ünlü Domenico Modugno’nun doğduğu yer Polignano a Mare’e hareket.  Sarp kayalıklar üstüne kurulan eski şehrin dar sokaklarındaki balkonları çiçeklerle süslü evlerin arasında dolaşırken şiirsel duygulara kapılmamak mümkün değil.  Kartpostal hissini veren bu kenti rehberimizle gezecek ve özel kahvesinin tadına bakacağız.  Serbest zamanımızda ilginç fotoğraflar çekerek keşif turumuzu tamamlayacağız.

 

Daha sonra,  Adriyatik kıyısında, ilk yerleşimin,  günümüzden 20 bin yıl öncesine dayandığı ve denizden 9 metre yükseklikte kurulu,  önemli liman kenti,  tarihi Monopoli’yi ziyaret edeceğiz.  Serbest zaman sonrası, Orta Çağ mimarisi ve 16-18.yüzyıl arası gelişen Barok mimarisinin eserlerinin bulunduğu İtalya’nın topuğuna,  Lecce’ye hareket edeceğiz.  Ferzan Özpetek’in filmlerini çektiği Lecce kentinde,  iki gece konaklayacağımız merkezi konumdaki otelimiz Patria Palace’a giriş yapacağız.  Takiben rehberimiz eşliğinde şehir turuna çıkacak ve Güneyin Floransa’sı olarak adlandırılan Lecce’de maharetli taş ustalarının ellerinden çıkan ve barok stilinde yapılmış şapeller ve binalar arasında dolaşıyoruz.  Şehrin en değerli mimari eserleri,   Assunta Katedralinin olduğu Piazza Duomo, Bishop’s Palace ve Palazzo del Seminario’dur.  Barok mimarisin en güzel örneği Santa Croce Bazilikasıdır.  Lecce sokaklarını dolaşarak keşiflerde bulunmak üzere serbest zaman.  Geceleme Patria Palace.

 

 

11 Ekim Cuma:  Otranto,  Gallipoli   (K)

Kahvaltı sonrası  rehberimiz eşliğinde,  Güney İtalya’da Doğunun Kapısı olarak da adlandırılan İtalya’nın en doğusunda bulunan Otranto’ya doğru yol alacağız.  Mozaikleriyle ilginç Otranto katedrali ve kalesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında olacak.  Osmanlı donanması 1480’de,  Gedik Ahmet Paşa komutasında Otranto limanına demir atmış ancak Padişahın emriyle donanma 1481 yılında geri çekilmiştir.  Otranto ara sokaklarını serbest zamanda dolaşıp keyfini çıkardıktan sonra Salento bölgesinin İyon Denizi kıyılarındaki Gallipoli’ye hareket ediyoruz. Çizmenin topuğunda yer alan bu kasaba sonsuz mavinin yeşille çerçevelendiği, harika plajlarıyla ünlüdür. Keşfimiz sonrası Lecce’deki otelimiz Patria Palace’a dönüş, serbest zaman ve geceleme.

 

 

12 Ekim Cumartesi:  Itria Vadisi,  Martina Franca,  Alberobello   (K, AY)  Kahvaltı sonrası otelimizden ve Lecce’den ayrılıyor,  Itria Vadisinin  Barok eserleriyle ünlü, dar kıvrımlı sokaklarla bezenmiş tarihi şehir Martina Franca’ya gidiyoruz.  Pietra Leccese denilen tipik beyaz taşlarla yapılmış ev ve kiliseleri gördükten sonra UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Trulo’larıyla ünlü  Alberobello’ya hareket ediyoruz. TRULLO taşlardan yapılmış,  konik biçiminde çatısı olan geleneksel evlerdir. İnşaat biçimi Itria Vadisine özgüdür. Trullo, geniş tarım alanlarında geçici muhafaza ve depo olarak , hatta küçük tarla sahipleri veya çalışan işçilerin evleri olarak kullanılan yapılardır.  Koruma altındaki yapılar günümüzde restoran, dükkan, otel, ev gibi amaçlar için kullanılmaktadır. İlginç yapıların keşfi ve alışveriş sonrasında Alberobello’dan ayrılarak,  son gece konaklayacağımız UNA Regina Resort’a hareket ediyoruz.  Akşam yemeği otelde alınacaktır.  Serbest zaman ve geceleme. 

 

  

 

13 Ekim Pazar: Bari / İstanbul

Kahvaltı sonrasında check-out ve otelden ayrılış.  Yerel saatle 10:55’teki TK 1446 Bari / İstanbul dönüş yolculuğumuz için Bari Havalimanına transfer.  Türkiye saatiyle 14:05’te İstanbul’a varış.  Servislerin sona ermesi.

 

Fiyat:

İki kişilik odada kişi başı: 1350 Euro

Tek kişi: 1550 Euro (Sınırlı sayıda tek kişilik oda mevcuttur)

Fiyatlarımız 20 ödeme yapan müşteriye göre hazırlanmıştır.

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler:

*THY ile İstanbul/Bari/İstanbul,  ekonomi sınıfı uçak bileti

*Chiusa di Chietri’de 1 gece yarım pansiyon ve 1 gece oda-kahvaltı konaklama.  Patria Palace’da 2 gece oda-kahvaltı konaklama, UNA Regina Resort’ta 1 gece yarım pansiyon konaklama

*Masseria Amastuola’da şarap tadımı ve özel öğle yemeği

*Cisternino’da akşam yemeği

*Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sigortası. Yasa gereği, 70-80 yaş aralığında olanlar %100 ve  80+ yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır. 85+ yaş sigorta yapılamıyor. 

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler:

*Yukarıda belirtilen yemekler dışındaki yemekler ve programda belirtilmeyen ekstralar

*Yurtdışı çıkış harcı

*Rehber ve şoför bahşişleri

*Turist şehir vergisi uygulanan yerlerdeki vergiler

 

Ödemeler:

15 Mayıs 2019                   : 500 Euro

15 Temmuz 2019             : 450 Euro

15 Eylül 2019                      : 400 Euro

Tek kişi farkı son taksitle beraber ödenecektir. 

Banka Bilgileri:

İŞ BANKASI KORDON ŞUBESİ - İZMİR

ALICI HESAP ADI              :  ON-TOUR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

€URO IBAN                        :  TR41 0006 4000 0023 4200 2774 54

SWIFT                                  :  ISBKTRIS

TL IBAN                               :  TR82 0006 4000 0013 4201 6561 58

TL ödemeler için; ödemenin yapılacağı gün ofisimizin aranarak TL bedelin öğrenilmesini önemle rica ederiz.

İzmir’den gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları:

Gidiş: TK2305Y 08OCT 2 ADBIST*SS1  0350  0505 

Dönüş: TK2328Y 13OCT 7 ISTADB*SS1  1600  1715 

İzmir bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan,  İzmir gidiş/dönüş farkı olarak 62.50 USD alınacaktır. 

Ankara’dan gelecek yolcularımız için gidiş/dönüş bağlantı uçuşları: 

Gidiş: TK2115Y 08OCT 2 ESBIST*SS1  0520  0640 

Dönüş: TK2162Y 13OCT 7 ISTESB*SS1  1600  1720 

Ankara bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan,  Ankara gidiş/dönüş farkı olarak 82.50 USD alınacaktır. 

İstanbul dışından gelip,  iç hat uçuşlarını kendileri temin eden yolcularımıza,  sonradan bir sorunla karşılaşmamaları için,  THY’nın aşağıdaki kural ve uygulamalarını hatırlatmak istiyoruz:  

1)      Bu durumda;  biri dış hat,  diğeri iç hat olmak üzere,  2 ayrı sınıftan,  2 ayrı PNR’a sahip 2 ayrı bilete sahip olunmaktadır ve bu durumda her bir bilet için,  kendi sınıfındaki kurallar geçerlidir.     

2)      Bu durumda;  bulunduğunuz kentten,  Istanbul’a gelecek iç hat uçağının,  bir şekilde rötar yapması halinde,  dış hat Istanbul/Bari uçuşu kaçabilir ve bundan dolayı THY hiç bir sorumluluk almaz,  dış hat uçuşunuz da yanar. 

3)      Aynı şekilde,  Bari’den İstanbul’a gelen dış hat uçuşunun rötar yapması halinde,  İstanbul’dan yapacağınız iç hat uçuşu kaçabilir.  Bu durumda THY bir sorumluluk almaz ve iç hat bileti yanar.

4)      Gerek İstanbul’a iç hat ile geleceğiniz kentteki,  gerekse Bari’deki THY kontuarında,  bavullarınızın,  son destinasyona bağlanması hususu THY ilgililerinden rica edilebilir.  THY’nın bu işlemi yapması,  yukarıda sıralanan hususları değiştirmez ve yolcuya herhangi bir bir avantaj sağlamaz. 

 

Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizin geçerlilik kazanması için;  iletişim bilgilerinizle birlikte,  pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının whatsapp’dan gönderilmesi ve ilk taksit ödemesinin yapılması gerekmektedir. 

Bagaj Hakkı: THY dış hat uçuşu için,  ücretsiz bagaj hakkı,   kişi başı 1 parça olup,  max. 20 kg.dır.  Ayrıca, 8 kg el çantası hakkı bulunmaktadır.  İstanbul/Bari/İstanbul dış hat uçuşu,  eğer iç hat bağlantılı olarak kesilmişse,  yukarıda belirtilen dış hat bagaj kuralı geçerlidir.   Eğer iç hat uçuşu bileti,  yolcu tarafından münferiden alınmışsa,  kural olarak iç hat kilo hakkı geçerlidir.  Ancak,  THY kontuarında,  dış hat uçak bileti ibraz edilerek ilgililerden yardımcı olmaları konusu rica edilebilir.  Gelebilecek olumsuz bir yanıt için yapılacak bir şey bulunmamaktadır.   

Güvenlik Kuralları: Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için,  el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka THY web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.

Vergilerdeki Değişiklik: 28.03.2019 itibariyle bu uçuşa ilişkin THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı İstanbul’dan gidiş/geliş için 144 USD olup,  bu tutar fiyatlarımızın içindedir.  Ancak bu tutar, bilet kesimi tarihinde değişim gösterebilir.  Bilet kesimi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.

Önemli Not: Tur programı ve ücretler,  28.03.2019 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre €uro olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında İtalya ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.  Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.  Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.  

Rezervasyonlarınızı bekleriz.

Saygılarımızla,

 

Leyla Cingöz 0 533 6110899                          Ali Hepşen 0 532 41650 31

leyla@logotravel-turkey.com                        ali@logotravel-turkey.com

LOGO TRAVEL  

TÜRSAB A-3134

 

ON – TOUR TURİZM TİCARET Ltd. Şti.  Gazi Osmanpaşa Blv. No:9/404 Esen İşhanı  35210  IZMIR / TURKEY

Phone:+90 232 446 2090 Fax:+90 232 446 2091 info@logotravel-turkey.com  www.logotravel-turkey.com

Vergi Dairesi No: Konak VD 642 004 5405  Ticaret Sicil No : 76257